Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Sâm Sep 21, 2019 1:31 am

Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Noul Winchester XPR 
Autor Mesaj
Moderator
Moderator

Status: Neconectat
Mesaj Re: Noul Winchester XPR
60 la 56 in schimb cari dupa tine o teava de-a dreptul inutil de lunga, in speranta ca cine stie ce performanta o sa obtii.

Alergatul dupa viteza cu orice pret sau "magnumita" e o boala. Uneori trece cu varsta, alteori ramane pe veci.

Cat despre efectul nemaipomenit in mistretul in goana al diferitelor calibre si proiectile s-au scris kilometri de pareri. Daca ar fi fost un lucru cert, toti vanatorii l-ar fi preluat. Tocmai diversitatea mare a calibrelor, tipurilor si gramaj folosite indica faptul ca cel mai bun nu s-a inventat inca.
E dreptul tau sa ai o opinie si sa ne-o impartasesti dupa cum ai exact acelasi drept sa sustii sau sa contrazici opiniile altor colegi. Atata vreme cat ramanem la fieroaice si cifre e OK.

P.S. ca tot vorbeam de cifre.....de doi ani Savage este numarul UNU in SUA si in lume in materie de arme vandute. Nu are contracte cu armata de sute de milioane de dolari, nu are o divizie atat de bogata de arme scurte, abea a inceput sa faca AR-uri si nici n-are o divizie de munitie. Iar lise vinde cateva facute prin China. Deci aproape exclusiv din carabine a ajuns No.1. In timp ce Remi tocmai ce-a anuntat iar, a treia oara in ultimii doi ani, intrarea in incapacitate de plata.
Am avut trei arme Remi si doar o singura Savage. Imi pare rau ca inca nu am avut o Winchester clasica dar voi rezolva. Si cred totusi c-ar fi bine sa ma apuc sa fac reclama .... chiar: care platiti mai bine?

Lun Feb 05, 2018 2:38 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru activ
Membru activ

Status: Neconectat
Mesaj Re: Noul Winchester XPR
Am arvunit remingtonul,multumesc celor doi colegi care m-au indrumat cu furnizorii,am dat avansul la Oradea si astept cuminte.
Vreau sa intreb daca merge dat filet cu un tarod mai special care sa taie in otelul dur al unei tevi de arma.Am de gand daca tevile or avea aceeasi grosime, sa iau frana de la una si s-o pun la cealalta .In caz ca nu pot sfredeli teava ,iau un clamp on da nu stiu de unde ca americanii nu trimit nici cu plata in avans in cont.
Poate or aparea si la noi pe la vară,mai astept daca nu o sa umblu si eu cu arcada sparta ca cel cu 7 rem mag.( :D cand am intrat la poligon,iesea respectivul cu fata siroaie de sange ,venise sa faca proba de grupaj la un 7 ce voia sa-l cumpere).

Joi Feb 15, 2018 12:13 am
Profil Trimiteţi mesaj privat
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2