Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Mie Noi 13, 2019 7:58 am

Răspunde la subiect  [ 257 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Clubul Browning 
Autor Mesaj
Membru nou
Membru nou

Status: Neconectat
Mesaj Re: Clubul Browning
Am uitat, la ultima vanatoare am căzut în noroi direct pe arma ... Nu e nevoie sa va spun ca atât eu cât și arma eram de sus pana jos! Am bagat-o intr-o balta și am spalat-o, am șters muniția și am plecat în continuare. ..Am tras 2 focuri fara blocaj, am împușcat și mistretul ... După părerea mea e nr 1 , la fel și Eotech!

Sâm Dec 02, 2017 7:37 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru activ
Membru activ

Status: Neconectat
Mesaj Re: Clubul Browning
steleat scrie:
Schimbam munitia.
Exista vreo diferenta daca incarci primul glont manual pe teava si apoi pui incarcatorul,sau trebuie urcat direct din incarcator?

La a mea,da,urmatoarele nu le mai ia din magazie !
Dupa ce am invatat cum se incarca corect nu am mai avut " blocaje" si sant ani buni de atunci si nici nu am mai auzit pe cineva cu browning sa aiba probleme cu blocatul armei.Primul glont il iei din incarcator,scoti incarcatorul si completezi .Cand am avut problema,am bagat un sako gamehead in camera am inchis,a percutat dar urmatorul foc nu a mai luat-o.De atunci nu au mai existat blocaje cu nici o munitie dar am incarcat in modul descris mai sus si nici nu am curatat vreodata arma de cand am luat-o si nici nu am de gand ca trage PERFECT cu orice tip de munitie !Sa nu bagi ulei la inchizator ca impreuna cu pulberea arsa si cu praful ce-l aduna intepeneste capul de la inchizator si nu-i mai dai drumul decat cu wd 40 ,asa a patit un ortac cu winchester.

Dum Dec 03, 2017 8:40 am
Profil Trimiteţi mesaj privat
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 257 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 14, 15, 16, 17, 18