Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Mie Noi 13, 2019 7:57 am

Răspunde la subiect  [ 232 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Clubul Tikka 
Autor Mesaj
Membru de onoare
Membru de onoare

Status: Neconectat
Mesaj Re: Clubul Tikka
hunterboy scrie:
Salut,
Aveti cunostinta daca la o carabina TIKKA T3 Varmint se poate folosi patul de la noile modele TIKKA T3X Varmint?
Multumesc.

Da, se poate. Asta o fost una dintre cerintele impuse inginerilor de la Tikka...toate accesoriile de la Tikka T3X sa se potriveasca si la generatia veche T3. ;)

Lun Apr 23, 2018 10:02 am
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM
Membru de onoare
Membru de onoare

ovidiu2099 scrie:
Salutare la toată lumea! De curând m-am hotarat sa imi iau o arma cu glonț, de vreo 2 ani tot urmăresc pe youtube si pe internet cam tot ce e despre tikka t3 (e o armă foarte dragă mie), am cateva intrebari:
1. Ce părere aveți de tikka t3 lite, cal. 30.06?
2. Ce luneta imi recomandați pentru arma aceasta? (Buget disponibil pentru luneta - aprox. 500 euro.) Eu ma gandesc sa o echipez cu o luneta trijicon accupoint 2.5-10x56, merge combinatia asta?

Depinde ce vrei sa faci cu ea sau la ce vrei sa o folosesti cel mai mult...sau in ce procent mergi la goana,dibuit sau panda.
Noile Tikka T3X sunt mai ”cizelate” si grip-ul este extraordinar...chiar te poti zgaria cu striatiile de la pistolet sau de la uluc.
Si eu am avut aceasta problema cu luneta care sa nu fie nici grea ca sa sttrice echilibrul armei dar care sa aiba si sticla buna si sa nu treaca de un anumit buget. Concluzia a fost ca momentan Meopta si Leupold sunt singurele marci care s-au incadrat la ce am vrut eu si care sa fie sub 1000 euro buget si greutate decenta.
Meopta are seriile Meostar R1 si R2 la care gasesti cam orice plaja de magnificatii vanatoresti , iar Leupold are VX5 HD care la fel, face fata cu brio cerintelor vanatoresti.
Mult succes la decizie si kkt pe teava iti doresc! :vorbim: ;)

Lun Apr 23, 2018 10:31 am
Membru nou
Membru nou

În principal doresc sa o folosesc la pândă, pe distanțe mai mari, bugetul pentru arma si luneta este de aprox 1500 euro. Inițial ma gândisem sa aloc 1000 de euro pentru armă și 500 pentru luneta. Recent am discutat cu cineva care m-a sfătuit să inversez raportul, 1000 de euro luneta si de restul arma. Ce luneta ați alege în banii ăștia? (Zoom, reticul..etc)

Mar Apr 24, 2018 3:47 pm
Membru activ
Membru activ

Buna seara. Stimati forumisti cine importa Tikka in Romania? Ma intereseaza o Tikka wild boar in 308 pentru un prieten. Sau daca stiti vreuna de vanzare in acest model. Cu stima!

Vin Dec 28, 2018 7:43 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru de onoare
Membru de onoare

Status: Conectat
Salut ,

Nea Radu Bichis , e pe aici .
Sarbatori fericite!

Sâm Dec 29, 2018 4:40 pm
Membru important
Membru important

Sandi scrie:
Buna seara. Stimati forumisti cine importa Tikka in Romania? Ma intereseaza o Tikka wild boar in 308 pentru un prieten. Sau daca stiti vreuna de vanzare in acest model. Cu stima!

Cred ca cel mai bine intrebi la Oradea la Huntershop. Ei aduc pe comanda orice model de Tikka.

Sâm Mar 23, 2019 9:22 am
Membru important
Membru important

Salut,
La modelele deTikka cu pat din lemn tratamentul initial al lemnului se duce destul de repede.
Ce tratament exterior recomandati(sau daca ati incercat) pentru protectia lemnului?
Nu stiu ce protectie are aplicat lemnul pe el de la producator. Oare se preteaza aplicarea unei pelicule de TruOil? Face priza?
Multumesc.

Sâm Mar 23, 2019 9:31 am
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 232 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16