Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Mie Feb 26, 2020 8:21 am

Răspunde la subiect  [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
BUTE VS FROCH 
Autor Mesaj
Membru activ
Membru activ

Status: Neconectat
Mesaj Re: BUTE VS FROCH
Boxul nu e gimnastica sau patinaj sa punctezi pentru impresie artistica. Din nefericire cred ca in box, poate mai mult decat in alte sporturi, poti sa ridici foarte usor cota unui sportiv alegandu-i cu grija partenerii pentru ca ulterior, atunci cand casele de pariuri ti-o cer, sa-l arunci in gropa cu lei. Il simpatizez enorm pe Bute insa cred ca steaua lui a apus. Sa dea Dumnezeu sa n-am dreptate!

Dum Mai 27, 2012 5:07 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru important
Membru important

M-a intristat teribil meciul pierdut de Bute , dar parca prea se gasesc multe alte motive pentru acest esec , in afara de cel real : ala a fost mai bun. Fara dans, cu suportul publicului, cu taranisme , fara spectacol , l-a casapit . Sper sa se revanseze in Canada.

Dum Mai 27, 2012 5:18 pm
Membru activ
Membru activ

Lucian al nostru are mai multa tehnica ca englezul dar nu are puterea in lovituri ca si al lui froch si nici rezistenta la lovituri., in repriza a doua daca sa comentat exact ce vorbea antrenorul lui Lucian ,ai spunea sa dea cu stinga asa cum nu a dat nici o data in viata lui de tare caci stia ce urmeaza daca nul oboseste pe englez,iar din pacate sa si intamplat .Ori cum a luat o gramajoara de bani si va lua si la urmatoarea ce va avea loc la toamna . Cinturile sunt facute sa circule de la unul la altul ,nu avea cum sa ramina asa mult la Lucian caci si asa o detinea cam de multicel . Poate din experimentul prin care a trecut sar putea sa fi ramas cu ceva ganduri ca lar putea invinge pe froch in a doua batalie ce va urma daca tehnica de lupta o va schimba. Eu ai doresc mult noroc caci este in primul rind roman ca noi .

Lun Mai 28, 2012 2:01 am
Moderator
Moderator

Eu n-am vazut meciul, insa mi s-a parut ciudata nervozitatea lui Bute in timpul unor interviuri cu vreo 2 zile inainte. Poate ca era nervos pentru ca i s-a spus sa piarda.
Eu nu cred in asa o diferenta de lovituri intre un detinator de centura si un challanger. Daca era alt sport, unul in care sa nu fie implicati atat de multi pariori, mai credeam dar asa nu. Pasul urmator ar fi ceva de genul: Bute isi recucereste centura! Apoi, Froch o castiga din nou! Wow! Super headline-uri!
De-asta nici nu ma uit la mascarade gen box, K-1, sau, si mai rau, wrestling.
Ce frumoase sunt ciclismul, atletismul, natatia, etc.!

Lun Mai 28, 2012 9:00 am
Membru de onoare
Membru de onoare

Keiler scrie:
...
Ce frumoase sunt ciclismul, atletismul, natatia, etc.!

Mai ale probele feminine :D
Sa nu utam totusi ca primele doua, ocupa probabil aceleasi locuri si in ceea ce priveste dopajul ;)

Lun Mai 28, 2012 9:45 am
Membru de onoare
Membru de onoare

Realitatea- http://www.click.ro/vedete/scrisorile_l ... 59800.html

Lun Mai 28, 2012 9:51 am
Moderator
Moderator

Dar eu nu vorbeam de dopaj, Nicule, ci de vanzare de meci.
Si a fost o vreme cand se luau amfetamine legal in ciclism. Aproape toti le luau.
In sporturile de contact s-au invartit intotdeauna indivizi dubiosi, care erau implicati si in pariuri. Don King ce e altceva decat un cocalar interlop american?
Pe vremuri mai auzeai de meciul anului, Kasparov versus Karpov, sau Fischer, acum nu vezi decat pumni si picioare, plus tâtele de rigoare in pauze.

Lun Mai 28, 2012 12:30 pm
Administrator
Administrator

Probabil are forta in lovituri si a mizat pe acest lucru. Daca ati urmarit atenti meciul, Froch nu s-a miscat mult, nu a tatonat asa cum a inceput meciul Lucian, a dat drumul cind a avut ocazia, la lovituri puternice care au intrat prin garda lui Lucian. Lucian a boxat relaxat, parca garda putin prea larga. Din pacate dupa ce a incasat cativa pumni nu a mai avut forta necesara sa-si revina si si-a luat-o intr-un mod categoric. Asa ceva nu prea vezi in box, mai ales la aceasta categorie. Putea sa fuga de Froch, sa-l miste mai mult. Probabil ca nu s-a asteptat la o asa forta in lovituri din partea lui Froch.

Lun Mai 28, 2012 2:00 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM
Administrator
Administrator

a fost blat parerea mea
a luat ceva euroi.....

Lun Mai 28, 2012 2:03 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM WWW
Membru activ
Membru activ

Sti cand ne dam seama daca a fost blat la revansa din Canada.Daca il bate si acolo atunci sa puna manusile in cui.

Lun Mai 28, 2012 3:15 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Keiler scrie:
...

Nu tu, eu vorbeam de dopaj. Cand afli ca o victorie nu a fost obtinuta chiar corect, frumusetea unor sporturi de care vorbesti, cam paleste.

Lun Mai 28, 2012 3:18 pm
Administrator
Administrator

Keiler scrie:
Si a fost o vreme cand se luau amfetamine legal in ciclism. Aproape toti le luau.
In sporturile de contact s-au invartit intotdeauna indivizi dubiosi, care erau implicati si in pariuri. Don King ce e altceva decat un cocalar interlop american?
Pe vremuri mai auzeai de meciul anului, Kasparov versus Karpov, sau Fischer, acum nu vezi decat pumni si picioare, plus tâtele de rigoare in pauze.

In toate sporturile care implica eforturi extraprdinare se iau substante oarecum interzise. In altetism de exemplu majoritatea iau, exista o adevarata industrie neagra in a fabrica asa ceva sau a fabrica substante care neutralizeaza pe cele considerate dopante. In fiecare luna se scot substante de pe lista ADMISA. Este o adevarata industrie pe care noi nu o cunoastem, insa fiti sigur ca toti se dopeaza, nu dau nume insa ati fi surprins sa auziti. Nu poti tine ritmul cu ceilalti daca nu te dopezi, pentru ca si ei o fac.

Lun Mai 28, 2012 6:10 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

O imagine care spune totul:

Imagine

Si ce bine vorbea Froch acum un an si un pic:

[i]Froch, care se va lupta in data de 4 iunie cu jamaicanul Glencoffe Johnson in semifinalele turneului Super Six, l-a amenintat pe campionul nostru cu un KO, daca vor ajunge sa boxeze unul impotriva celuilalt.

"Am convingerea ca voi castiga acest turneu si va fi vai de Bute daca va nimeri in calea mea apoi. Va jur ca acest baiat nu va rezista 12 runde impotriva mea. Ma cunoasteti, nimeni un este capabil sa-mi faca rau si dau intre 70 si 100 de lovituri dure pe runda timp de 12 reprize consecutive, fara sa imi scada energia. In seara in care Bute ma va intalni, va primi lovituri mai dese si mai dure ca niciodata", a spus Froch, conform Rue Frontenac.

Britanicul nu s-a oprit aici, atacand si clasamentul celor de la Fightnews in care Lucian Bute apare ca cel mai bun pugilist de la categoria supermijlocie.

"Am vazut clasamentul si nu are nicio logica. Bute este un pugilist supraestimat. El nu a batut pe nimeni pana acum. Cum pot redactorii de la Fightnews sa il considere pe Bute regele categoriei supermijlocii in conditiile in care el nu a infruntat nicio figura marcanta a categoriei? Eu am boxat cu Mikkel Kessler, Arthur Abraham, Andre Dirrell si Jean Pascal. Identificati-mi un singur adversar al lui Bute clasat intre primele cinci, sase sau sapte capete de afis ale categoriei. Nu veti gasi niciunul", a mai spus britanicul.

Carl Froch a continuat atacul dezlantuit declarand ca spera, pentru binele lui Bute, ca romanul sa se lupte in toamna cu Kelly Pavlik, asa cum s-a anuntat, si nu cu Mikkel Kessler deoarece nu ar avea nicio sansa in fata danezului.

"Sper, pentru Bute, ca il va infrunta pe Pavlik, deoarece sansele de a-l invinge pe Kessler sunt mici. Sustin in continuare ca l-am batut pe Kessler in data de 24 aprilie, in Danemarca (arbitrii i-au acordat victoria lui Kessler - n.r.), insa trebuie sa recunosc ca Mikkel este un luptator. Are precizie, loveste foarte tare, mainile sale sunt rapide si nu cade niciodata, nici macar daca ii dai zece lovituri puternice consecutiv. Daca Mikkel Kessler boxeaza cu Bute la toamna, ghiciti pe cine voi paria", a mai spus Carl Froch.

Reactia britanicului vine dupa ce Vice-presedintele retelei Showtime, Ken Hersman, a anuntat, imediat dupa ce Bute a semnat un contract cu firma pe care o conduce, ca romanul s-ar putea lupta cu invingatorul turneului "Super Six".

Totodata, Froch a fost vizibil deranjat de clasamentul publicat de Fightnews, in care Lucian Bute ocupa prima pozitie la categoria supermijlocie, inaintea sa, a lui Andre Ward sau a lui Mikkel Kessler.
[/i]

Lun Mai 28, 2012 10:25 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

http://stirileprotv.ro/stiri/sport/ipot ... +13%3A36&u

Lun Mai 28, 2012 10:51 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Interesant topic.dar cam copilaresc!!! Voi inca nu ati aflat ca nu mai exista sport ci doar PARIURI SPORTIVE? Voi aveti macar idee cati bani se spala prin aceste agentii de pariuri???
Daca adunam toti banii de la toti membrii acestui forum nu strangem nici macar o parte din cat a luat Bute in acest meci!!!

Lun Mai 28, 2012 10:54 pm
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul