Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Mie Feb 26, 2020 9:15 am

Răspunde la subiect  [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
BUTE VS FROCH 
Autor Mesaj
Membru important
Membru important

Status: Neconectat
Mesaj Re: BUTE VS FROCH
Citat:
O imagine care spune totul:

Ce fata are Bute, parca a vazut diavolu'...e speriat rau.

Mar Mai 29, 2012 5:30 am
Profil Trimiteţi mesaj privat
Administrator
Administrator

Sunteti indusi in eroare, as vrea sa-l vad pe ala care zambeste cind vine spre el un pumn, chiar si fotbalistii inchid ochii cind dau cu capul in minge. Daca mai revedeti sevcente din meci uitati-va cum se concentreaza Froch, ce forta pune pe lovituri, cum il fixeaza pe Bute si majoritatea loviturilor isi ating tinta.

Mar Mai 29, 2012 7:59 am
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM
Membru de onoare
Membru de onoare

Suntem indusi in eroare de ce sau de cine?
Am vazut meciul in direct si de 2 ori in reluare, iar concluzia care se desprinde este una clara: pur si simplu a fost nimicit! La nivelul la care este pregatit Bute acum nu are nici o sansa, il bate Froch orinde si de cate ori il prinde.
Problema pariurilor, nu contesta nimeni ca nu se fac mismasuri, ca in multe alte sporturi, dar aici nu cred ca a fost vorba de asa ceva, daca era varianta asta, nu incasa 97 de lovituri, cadea dupa 10-20 si nu mai cunostea o asemenea umilinta.
Froch a fost mai bun si asta s a vazut cu ochiul liber.

Mar Mai 29, 2012 8:12 am
Membru activ
Membru activ

corax scrie:
Suntem indusi in eroare de ce sau de cine?
Am vazut meciul in direct si de 2 ori in reluare, iar concluzia care se desprinde este una clara: pur si simplu a fost nimicit! La nivelul la care este pregatit Bute acum nu are nici o sansa, il bate Froch orinde si de cate ori il prinde.
Problema pariurilor, nu contesta nimeni ca nu se fac mismasuri, ca in multe alte sporturi, dar aici nu cred ca a fost vorba de asa ceva, daca era varianta asta, nu incasa 97 de lovituri, cadea dupa 10-20 si nu mai cunostea o asemenea umilinta.
Froch a fost mai bun si asta s a vazut cu ochiul liber.

1. Nu Bute a vandut meciul, si staff-ul sau. Atat timp cat el a avut o tactica buna timp de 30 de meciuri, si acum a schimbat-o total, e clar despre ce vorbim. Si stiu, o sa imi spuneti ca Froch este cel mai bun pe care l-a intalnit, dar eu spun ca nici ceilalti pugilisti nu au fost niste mielusei.
2. Evident ca Froch a fost mai bun in conditiile date, in care Bute se duce singur in corzi si sta la bataie cu batausul categoriei, dar boxul e MULT mai mult de atat, boxul nu e bataie, e TEHNICA, VITEZA, INTELIGENTA, ISCUSINTA. Altfel ar fi campioni mondiali toti smardoii de pe strada care trag de fiare si dau tare cu pumnul.
3. Bute, daca isi respecta stilul de box pe care l-a practicat PANA la acest meci, e capabil si MAINE sa ii dea o corectie lui Froch. Nu-l mai ridicati in slavi pe acest bataus, pentru ca o victorie in conditiile in care staff- ul adversarului il saboteaza pe acesta nu e o victorie, indiferent de maniera...

PS: Antrenorul lui Bute a vrut sa opreasca meciul din repriza a 3-a. Oare de ce? ;)

Mar Mai 29, 2012 3:12 pm
Administrator
Administrator

Este o teorie interesanta...

Mar Mai 29, 2012 3:37 pm
Membru important
Membru important

Citat:
1. Nu Bute a vandut meciul, si staff-ul sau. Atat timp cat el a avut o tactica buna timp de 30 de meciuri, si acum a schimbat-o total, e clar despre ce vorbim. Si stiu, o sa imi spuneti ca Froch este cel mai bun pe care l-a intalnit, dar eu spun ca nici ceilalti pugilisti nu au fost niste mielusei.
2. Evident ca Froch a fost mai bun in conditiile date, in care Bute se duce singur in corzi si sta la bataie cu batausul categoriei, dar boxul e MULT mai mult de atat, boxul nu e bataie, e TEHNICA, VITEZA, INTELIGENTA, ISCUSINTA. Altfel ar fi campioni mondiali toti smardoii de pe strada care trag de fiare si dau tare cu pumnul.
3. Bute, daca isi respecta stilul de box pe care l-a practicat PANA la acest meci, e capabil si MAINE sa ii dea o corectie lui Froch. Nu-l mai ridicati in slavi pe acest bataus, pentru ca o victorie in conditiile in care staff- ul adversarului il saboteaza pe acesta nu e o victorie, indiferent de maniera...

PS: Antrenorul lui Bute a vrut sa opreasca meciul din repriza a 3-a. Oare de ce?

Exact asta este si parerea mea !

Mar Mai 29, 2012 3:40 pm
Administrator
Administrator

Nu uitati ca antrenorul lui Bute chiar a aruncat prosopul in repriza a 5-a.

Mar Mai 29, 2012 3:46 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Ma baieti patriot sunt si eu -dar chior nu !!
Realitatea este ca il bate Floci asta in toate pozitiile -daca cautati un pic pe net o sa
vedeti ca Tayson spunea sa isi vada Bute de treaba ca nu este la acest nivel -deasemenea inainte de meci si Smarandescu spunea acest lucru ,bine un pic mai voalat ;D
http://www.youtube.com/watch?v=yt6dBjAx ... re=related

Mar Mai 29, 2012 4:24 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Apropo la meciul asta nu a fost golanie? http://www.youtube.com/watch?v=Dk_Zq2Z7 ... re=related
De aici se trage ce a patit acum -asta se cheama aranjament !!

Mar Mai 29, 2012 4:34 pm
Membru activ
Membru activ

Aha, si la revansa l-a batut Bute de l-a ascultat cu urechea. KO, daca imi aduc bn aminte.

Mar Mai 29, 2012 5:58 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Timpul le rezolva pe toate...
O sa traim si o sa vedem ce o sa fie la Centre Bell.
Numai ca este posibil ca meciul sa semene cu valuev vs ivander holyfield.. cand valuev a avut noroc cu cei 46 de ani ai lui holyfield, caci daca se intalneau cu 10 ani in urma, scuipa proteza valuev.( in meciul cu pricina abia abia la invins, cu chiu cu vai)
Dupa cum spunea si un forumist mai devreme, boxul nu este doar de la ''taranoaia'', forta, forta si iar forta...
NU uitati ca si Badr Hary din k1 s-a luat de box in detrimentul K1, iar prima reactie a publicului a fost: ''Badr...boxul este pt cei ce gandesc.... nu este deajuns forta mare in lovituri''.
Mai vedem ..a zis orbul.....
Vedem ce o sa fie la Montreal...

respect
ps: ia uitativa la acest meci(antemergator,cu adversar de nota 10, pe care l.a avut si Froch si abia l.a invins la puncte) si vedeti cum se poate ca in repriza a cincea(5) sa o ia asa pe cocoasa lucica al nostru... ;)
http://www.youtube.com/watch?v=VAvH68a6pLQ
Pps: priviti in toate reprizele Lucica tine doar centrul, nu sta in corzi, il haituieste in permanentza, nu sta la bataie.."americaneste..sau englezeste"
ppps: si mai ales priviti cum arata Lucica la sfarsitul celor 12(doisprezece) reprize..aproape INTACT.
NU spun asta caci sunt roman, dar o s avedem ..ce o sa fie..la NOI ..in CANADA. ;)

Mar Mai 29, 2012 6:25 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Sa speram ca va mai fi revansa...

Mar Mai 29, 2012 11:36 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Se pare ca in Rusia s-au jucat sume importante de ordinul zecilor de milioane pe victoria lui Froch....consecinta am vazut-o cu totii!
Ideea de aranjament apare din ce in ce mai des!
Daca e asa, felicitari regizorului!

Mie Mai 30, 2012 8:23 am
Membru nou-nouț
Membru nou-nouț

Mai rau e ca meciul a fost regizat, si Bute nu a stiut sa se "prefaca", nu cred ca acest boxeur de valoare nu-l putea invinge pe Froch.
Nu am vazut joc de picioare, eschive, a stat in corzile alea si a incasat.
Interesele strainilor depasesc buna credinta si talentul nostru.
Parerea mea!

Mie Mai 30, 2012 8:30 am
Membru activ
Membru activ

Parerea mea este ca avem, noi ca popor, o interesanta mentalitate de looser-i care se manifesta in toate "sectoarele de activitate" -Doamne ce-mi place sintagma asta!. Peste tot vedem comploturi si uneltiri ale marilor puteri din diverse domenii. Este mentalitatea conform careia, in cazul unui esec, toata lumea este de vina, mai putin noi. Marea problema e ca aceasta mentalitate nu ne ajuta sa progresam ci ne ingroapa in propriile neputinte.

Mie Mai 30, 2012 9:15 am
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul