Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Mar Mai 26, 2020 7:17 pm

Răspunde la subiect  [ 33 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Problema medicala: Iepurele 2009-2010 
Autor Mesaj
Moderator
Moderator

Status: Neconectat
Mesaj Re: Problema medicala: Iepurele 2009-2010
Din pacate cele mai multe infastari parazitare si perpetuare ciclului biologic la diversi paraziti e facuta din ignoranta.Citi din voi deparazitati riguros ciini si mai ales ciini de vinatoare ,citi din voi citava zile dupa deparazitare ardeti efectiv fecalale care sint pline de elemente infestante , chiar daca nu se vad.Carnivorele sint cele ce duc mai departe ciclurile biologice la f.multi paraziti si contamineaza mediul.Este total contraindicat sa administram ciinilor organe de vinat netratate termic si nici carne........Din pacate se ignora.

Lun Noi 28, 2011 8:17 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat

alexx5 scrie:
Din pacate cele mai multe infastari parazitare si perpetuare ciclului biologic la diversi paraziti e facuta din ignoranta.Citi din voi deparazitati riguros ciini si mai ales ciini de vinatoare ,citi din voi citava zile dupa deparazitare ardeti efectiv fecalale care sint pline de elemente infestante , chiar daca nu se vad.Carnivorele sint cele ce duc mai departe ciclurile biologice la f.multi paraziti si contamineaza mediul.Este total contraindicat sa administram ciinilor organe de vinat netratate termic si nici carne........Din pacate se ignora.

Stiu ca s-a mai postat pe undeva, dar ne poti spune cum trebuie sa deparazitam corect cainii de vanatoare?

Mar Noi 29, 2011 8:25 am
Moderator
Moderator

Prima deparazotare la 3 saptamini apoi inainte de vaccinari cu 5-7 zile .Dupa primul an de viata cam 4 deparazitari interne pe an .Daca banuim ca accidental a consumat ceva cu risc de infestare recomand deparazitare cu un rapel la 14 zile

Mar Noi 29, 2011 5:45 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 33 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3