Switch to full style
Intrebari, discutii legate de legislatia in domeniu!
Scrie un răspuns

Aducere arma din Austria

Mie Mar 14, 2018 11:51 am

Am gasit o arma care ma intereseaza de mult.intrebarea mea este care este procedura de a o aduce.se poate sa mi-o trimita ei tre sa merg eu dupa ea.....multumesc anticipat!

Re: Aducere arma din Austria

Mie Mar 14, 2018 5:39 pm

Ambele!
S-au scris rauri....cauta bine.

Mie Mar 14, 2018 6:29 pm

kornel9000pro scrie:Am gasit o arma care ma intereseaza de mult.intrebarea mea este care este procedura de a o aduce.se poate sa mi-o trimita ei tre sa merg eu dupa ea.....multumesc anticipat!

Cea mai simpla pentru tine cu un armurier roman.A doua varianta sa o trimita austriacul pe Otopeni unde mergi tu si o ridici .Mai poti merge tu dupa ea ,logic cu toata documentatia necesara.Cred ca cel mai ieftin iesi cu armurierul roman.Toate astea in conditiile in care austriacul este dispus sa faca transfer international.

Mie Mar 14, 2018 7:21 pm

Ok.multumesc de raspuns.

Joi Mar 15, 2018 12:07 am

Pana la hartiile noastre de import (anexa 14 -pt transfer international) mai ai 4 probleme
1.arma o cumperi de la armurier nu persoana fzica
2.cum s-a zis deja nu toti armurierii trimit spre Romania
3.Expedierea se face exclusiv cu avionul.
4.costurile de trasport pina ajunge la tine in mina sunt 250E

ce arma zici ca ai gasit

Joi Mar 15, 2018 8:34 am

Este vorba de un drilling fain 9,3x74r cu 12 destul de usor pt configuratia asta pe care o sa il folosesc la goana si ceva panda+dibuit la distante rezonabile 150pana in 200m.arata f bine si are un pret destul de bun.distanta ar fi de vreo 900 de km ca e aici la intrare in Austria.deci daca am toată documentatia necesara pot să merg eu dupa el?am sa ma duc si arme la si munitii sa ma interesez sa vad ce zic si ei sa nu am surprize...daca nu se poate sau ma ajunge prea mult renunț.multumesc tuturor pt raspunsuri

Joi Mar 15, 2018 3:14 pm

platesti arma...primesti factura ...mergi cu ea la politie si primesti de la ei anexa 14 complectata. Cu asta te duci in Austria la magazin ....astepti acolo o zi si primesti de acolo anexa 14 austriaca si arma.
cand ajungi la noi la frontiera DECLARI arma.

Joi Mar 15, 2018 4:20 pm

Rata albastra scrie:platesti arma...primesti factura ...mergi cu ea la politie si primesti de la ei anexa 14 complectata. Cu asta te duci in Austria la magazin ....astepti acolo o zi si primesti de acolo anexa 14 austriaca si arma.
cand ajungi la noi la frontiera DECLARI arma.

Cred ca este vorba de anexa 16 .

Joi Mar 15, 2018 5:38 pm

16, sigur.

Joi Mar 15, 2018 11:38 pm

daca tot nu e 14 m-am uitat pe noua "ordine mondiala" din februarie si acum -Permisul de transfer al armelor- este :anexa 45.

Sâm Aug 25, 2018 5:04 pm

Ce facusi bre @Kornel ai luat arma?
Nu ne pii si noua o poza?

Sâm Aug 25, 2018 6:32 pm

Nu am mai luat-o.prea complicat si am renunțat.
Scrie un răspuns