Switch to full style
Scrie un răspuns

Re: solutie pentru brunare tevilor

Lun Apr 21, 2014 9:27 am

Da, functioneaza. Este inaltatorul si catarea de pe CZ 550 Lux.
20-ul nu il folosesc la pasaret, ocazional cu proiectil unic iar sistemul deocamdata functioneaza - inaltatorul se regleaza stanga - dreapta.

Lun Apr 21, 2014 3:21 pm

cosmin77 scrie:Da, functioneaza. Este inaltatorul si catarea de pe CZ 550 Lux.
20-ul nu il folosesc la pasaret, ocazional cu proiectil unic iar sistemul deocamdata functioneaza - inaltatorul se regleaza stanga - dreapta.

Daca este de pe CZ se regleaza si sus - jos...

Lun Apr 21, 2014 4:02 pm

Cunning Hunter scrie:
cosmin77 scrie:Da, functioneaza. Este inaltatorul si catarea de pe CZ 550 Lux.

Daca este de pe CZ se regleaza si sus - jos...

Stiu, dar nu l-am montat pe tot. Este compus din 2 bucati, partea care se prinde de teava si apoi cealalta parte care culiseaza pe aceasta unde de altfel este si inaltatorul. Eu pe cea de pe urma am pus-o ca a venit numai bine pe sina de la Suhl. La catare a trebuit slefuit umpic parte care vine in contact cu sina ca era concava// a trebuit sa o indrept.

Oricum mie imi place si cum arata si cum functioneaza sistemul, dar cred ca ne abatem umpic de la topicul dedicat brunarii sau solutiilor/alternativelor la brunarea tevilor.

Sâm Ian 24, 2015 8:54 am

cosmin77 scrie:Ca o alternativa la brunarea tevilor la batranul Haenel Suhl am vopsit tevile cu vopsea speciala de arme de la Brownels Aluma Hyde II - sparyul acesta negru mat
http://www.brownells.com/gunsmith-tools ... d1117.aspx

Pun si cateva poze facute cu telefonul (scuze de calitatea mai proasta a acestora // in realitate arata mai bine):

Inainte de vopsire
Imagine

Revin cu poze ceva mai bune:
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Salutare,
Foarte frumos a iesit lucrarea. De unde ai cumparat vopseaua?
Scrie un răspuns