Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Joi Dec 05, 2019 11:47 pm

Răspunde la subiect  [ 172 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul
Top cartuse alice 

Ce producator si ce model preferati?
B&P MB long range 36gr 31%  31%  [ 107 ]
Cheditte JK6 35gr 17%  17%  [ 59 ]
B&P Winter 38gr 6%  6%  [ 19 ]
B&P Anigrina 33gr 3%  3%  [ 12 ]
Rottweil 21%  21%  [ 73 ]
Cheditte jk8 36 gr 9%  9%  [ 32 ]
Nike 5%  5%  [ 16 ]
altele 5%  5%  [ 18 ]
mg2 flash magnum 2%  2%  [ 8 ]
Voturi totale : 344

Top cartuse alice 
Autor Mesaj
Membru de onoare
Membru de onoare

Status: Neconectat
Mesaj Re: Top cartuse alice
florio scrie:
eu am desfacut rottweil, din alea verzi si am gasit multe alice rebut, jumatati si resturi. nu stiu ce sa zic dar mi-am facut o impresie proasta

Astea reprezinta gama de jos a munitiei construite de Rottweil si nu pot fi deloc comparate cu cele din seria Waidmannsheil, nici macar cu cele din seria Jagd braun. Cele verzi care fac parte din seria Special sint un compromis in favuarea pretului. Rottweil spune clar ca pretul mic se datoreaza componentelor ieftine si de o calitate scazuta. Pina la urma la 10€, atit costa aicea, pe cutia de 25 de bucati nu ma astept la cine stie ce.

Lun Ian 14, 2013 1:36 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM WWW
Membru nou
Membru nou

Ce parere aveti despre cartusele RC 38 MILLENNIUM?Si despre RC 40 SEMIMAGNUM? A tras cineva cu ele ?

Mar Ian 15, 2013 7:53 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru de onoare
Membru de onoare

S-a mai discutat pe aici ce urmeaza sa va spun
Cartusele cele mai bune sunt cartusele cu care te-ai invatat si la care ai invatat din rutina corectiile Cum schimbi aceste cartuse incep rateurile si de obicei se da vina pe cartus Daca tragi astazi cu o marca ,saptamina viitoare cu alta marca si peste 2 cu magnum si semimagnum vei schilodi degeaba vanatul
Cind se faceau cartuse acasa ,cumparam 2 cuti de pulbere ,ma uitam ce gramaj este trecut pe eticheta din cutie pt incarcarea unui cartus ,cintaream pe electronic pulberea si alicele si la confectionam singur Erau cartuse cu care rar dadeam gres
In ziua de azi se poate face acelasi lucru aprox daca-ti cumperi la inceput de sezon mai multe cuti de cartuse din acelasi lot si marca si tragi tot sezonul cu ele Deci baeti ,fixat-va pe o marca si un gramaj cu care trageti tot sezonul si veti avea rezultate ;)

Mar Ian 15, 2013 9:06 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat WWW
Membru nou
Membru nou

radubichis scrie:
S-a mai discutat pe aici ce urmeaza sa va spun
Cartusele cele mai bune sunt cartusele cu care te-ai invatat si la care ai invatat din rutina corectiile Cum schimbi aceste cartuse incep rateurile si de obicei se da vina pe cartus Daca tragi astazi cu o marca ,saptamina viitoare cu alta marca si peste 2 cu magnum si semimagnum vei schilodi degeaba vanatul
Cind se faceau cartuse acasa ,cumparam 2 cuti de pulbere ,ma uitam ce gramaj este trecut pe eticheta din cutie pt incarcarea unui cartus ,cintaream pe electronic pulberea si alicele si la confectionam singur Erau cartuse cu care rar dadeam gres
In ziua de azi se poate face acelasi lucru aprox daca-ti cumperi la inceput de sezon mai multe cuti de cartuse din acelasi lot si marca si tragi tot sezonul cu ele Deci baeti ,fixat-va pe o marca si un gramaj cu care trageti tot sezonul si veti avea rezultate ;)

De acord. Anul asta pe fond de criza, buget mic, am hotarat sa incerc niste cartuse mai ieftine de pe piata noastra (Bornaghi) si surprinzator a mers super bine. Posibil si pentru ca am iesit numai cu semi (mai am si un bock) insa am tras tot sezonul numai cu Bornaghi.

Joi Ian 24, 2013 9:32 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Sunt foarte bune Bornaghi !!! Daca le dai cadou ,, prietenilor''!!! ;) :D ;D

Joi Ian 24, 2013 9:38 pm
Membru nou
Membru nou

luci_draghici scrie:
Sunt foarte bune Bornaghi !!! Daca le dai cadou ,, prietenilor''!!! ;) :D ;D

He ! He ! Asa am aflat si eu de ele. De la un prieten care tragea prost si spunea ca "e de la cartuse"! E fumata asta, bre nea Lucica !!! ;D

Joi Ian 24, 2013 9:59 pm
Membru nou
Membru nou

Am tras si eu cu bornaghi numai la rate si am avut rezultate bunicele.

Vin Ian 25, 2013 1:48 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Ce parere aveti de Rio Royal de 34 gr in calibrul 12? Eu unu am ramas surprins de eficienta lor si la 40 m reali...si vb de alica de 3mm. ;)

Respecte. :respect:

Vin Ian 25, 2013 2:02 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM
Membru important
Membru important

Foarte bune dar din pacate nu se mai gasesc.

Vin Ian 25, 2013 2:12 pm
Membru important
Membru important

De obicei trag cu B&P Long Range, B&P MG2 Flash si B&P Winter ... dar aseara am ramas impresionat de Melior 3,5 mm ... din 9 focuri am doborat 8 rate si nu tocmai aproape, intre 30 si 45 m

Vin Ian 25, 2013 5:55 pm
Membru important
Membru important

Am tras cu B&P long range dar nu imi pac deloc contrar opiniei generale ca sint cele mai bune.Prefer Melior sau Rio.

Vin Ian 25, 2013 7:25 pm
Membru nou
Membru nou

Eu cand ma duc la rate pe sezon rece trag la o distanta de max 30 si sezonul asta am folosit si b&p anigrina si b&p long range.Cu anigrina rezultate slabute iar cu long range putin mai bunicele doar ca din cate am inteles long range au bura tip tanc care le disperseaza mai greu adica bura tine alicele o distanta mai mare si poate din cauza asta nu am avut rezultate ridicate la asteptarile mele.In schimb cu jk8 sezonul asta la rata si fazan perfecte.Nu am tras cu melior doar am vazut cum se descurca la iepuri la un coleg de stand.

Vin Ian 25, 2013 7:39 pm
Membru activ
Membru activ

B&P,Cal.12,F2-Clasic,32g,3.1 si 3.5 mm
B&P,Cal.20,F2-Legend,28g,2.4 mm

Mar Iul 22, 2014 11:00 am
Membru activ
Membru activ

Inca un vot pentru cartusele incarcate cu pulberea dezvoltata de B&P si numita "F2"

Mar Iul 22, 2014 11:09 am
Membru important
Membru important

:D Anul asta m-am axat pe ce am gasit mai ieftin...am mai spus-o, am luat de la Craiova, bravo lor, oltenilor,destule cutii de Fiochi UNC, 12, 2.7 de 35 grame,am iesit la combatere, sint multumit de ele, anii trecuti am mers pe Melior, dar s-au scumpit,in rest ,am tras cu ce mi-a picat in mina, functie de pret, cu un plus la calitate pentru BP-uri si JK...Cartuse bunicele la calitate si pret am luat anul trecut si de la Dan Morariu de la Armeria Prasacu

Dum Aug 03, 2014 10:06 am
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 172 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul