Switch to full style
Comentarii despre tot ce inseamna calibre, gramaje, pulberi, etc.
Scrie un răspuns

R?spuns: HORNADY BTSP

Joi Noi 20, 2008 2:41 pm

SIERRA scrie:In unele arme s-au blocat tuburile la repetarea focului,in a mea nu.

Cataline tu leai tras cu Bokul de 16 de aia nu sau blocat  :icon_lol:

Joi Noi 20, 2008 3:05 pm

N-am bok de 16    :parsiv:

Vin Noi 21, 2008 6:21 am

Aha, s-a facut lumina in sat, merci de clarificari.

Asa deci. Daca sint incarcate in casa situatia se schimba. Cea mai buna analogie care imi vine acum, sint hainele facute la comanda. Daca se face o haina pentru "A" si le incerci pe "I", "A" fiind mai gras vor incapea pe "I",dar n-o sa-i stea bine pentru ca "I" e mai subtzirel. Daca insa le incerci pe "O" dupa ce au fost facute pe "A" nici macar nu incap, si se blocheaza la burtica pentru ca "O" e de-a dreptul obez. Asta e toata filosofia in "reader's digest version". Varianta cu numere, lungimi de cartus, headspace si plictiseli din astea la cerere.

Si un sfat de corolar, in opinia mea...nu luati munitie reincarcata decit daca incarcaretzul stie de arma voastra SAU incarca absolut in parametri standard (ca dimensiuni si energie). De asemenea fiti siguri ca foloseste tuburi de calitate, si alea chiar daca-s de calitate, sa nu fie trase de vreo tz-shpe zeci de ori. Pe riscul vostru crapa un tup si va pufaie in ochi (ca doar nu trageti la vinatoare cu ochelari de shooting). Alta micutza dandana, ramine stucked, ramine o parte din el stucked si mergeti la mesterul armurica sa va scoata tubul. In opinia mea e un risc pe care nu mi l-as asuma. Am incacrcat si eu pentru altii, dar am avut arma la mine, am masurat camere de ardere, experimentat si ...acu retzeta e stabilita.

Spor la bubuit.
CristianC

Vin Noi 21, 2008 8:27 am

Nu stiu ce sa zic, la omul asta vine lumea sute de km dupa munitie si asta de ani de zile, cu care am vorbit sint foarte multumiti si spun ca ei inca nu au avut probleme. Poate ca eu am avut norocul sa nimeresc o serie unde sa strecurat o mica problema  :nustiu: Eu mam intors acum la RWS ca miam pierdut increderea si nu ma simt bine cu munitia aia la vinatoare, tot cu gindul merge ori ba.

Vin Noi 21, 2008 10:30 am

Aici ai foarte mare dreptate. Sa fii sigur pe combinatia arma, optica si cartus e mai important decat calitatea fiecarui element in parte. Nici mie nu-mi place sa incerc la vanatoare o munitie noua sau, daca am avut o problemuta sa stiu ca-i nerezolvata.

Re: HORNADY BTSP

Joi Ian 21, 2016 10:08 am

Ma poate ajuta cineva unde gasesc sa cumpar munitie HORNADY 30-06 Springfield 150 gr SST® Superformance® ?

Joi Ian 26, 2017 6:56 pm

gata fratilor avem hornady acum in aproape toate calibrele originale de peste balta cea mare.Multumesc Doamne.

Vin Ian 27, 2017 11:10 am

yo_catalin2000 scrie:Ma poate ajuta cineva unde gasesc sa cumpar munitie HORNADY 30-06 Springfield 150 gr SST® Superformance® ?

Da ,am eu .Suna-ma la 0744538019

Mar Ian 31, 2017 6:36 pm

D-le Bichis care-I cel mai mic gramaj disponibil in 9,3x62 merci

Mar Ian 31, 2017 8:02 pm

La Hornady gasesti 2 graeutati la varfuri :286 gr sau 18,5 g InterLock si 250 gr sau 16,5 g GMX

Vin Feb 03, 2017 11:34 am

ok multumesc mult.
Scrie un răspuns