Switch to full style
Preparate din carne de vanat, retete, tot ce tine de placerile nostre gastronomice.
Scrie un răspuns

Carmangieri specializati/priceputi pe produse vanatoresti

Sâm Mar 09, 2013 11:04 pm

Buna seara dragi Forumisti,

Deschid acest Topic deoarece sint interesat de produsele vanatoresti si avand in vedere ca in afara de vreo 3-4 locatii care le stiu de carmangieri priceputi in produse vanatoresti as dori sa mai descopar si alti.
Ii stiu pe cei de la Honor, pe Martin de la Tg.Mures, la Sibiu si Huedin am mai facut niste produse faine si cam atat !!
Cine este interesat le voi da cu draga inima adresele si telefoanele.
Voi pe cine mai cunoasteti in tara care fac produse faine si nu fac magarii cu schimbat carnea si alte bazaconii ??

Re: Carmangieri specializati/priceputi pe produse vanatorest

Sâm Mar 09, 2013 11:05 pm

ranger cred ca stie pe cineva ;)

Dum Mar 10, 2013 12:02 am

Pai si de ce imi trebuie un carmangeriu d'asta si nu pot sa-mi fac singur pastrama??? ??? :pa: :icon_bere:

Dum Mar 10, 2013 12:25 am

Depinde de cantitate. Poate vrei si salam.

Dum Mar 10, 2013 10:51 am

In momentul in care vrei un salam bun,un carnat, o pastrama, un janbon afumat cred ca ai nevoie de o persoana priceputa in asa ceva.Am tot gustat produse de la diferiti Forumisti dar nu m-au dat pe spate!! iar fata de produsele carmangierilor cu care colaborez de ceva timp, sint cu mult in urma lor.

Dum Mar 10, 2013 2:44 pm

adrian matei scrie:In momentul in care vrei un salam bun,un carnat, o pastrama, un janbon afumat cred ca ai nevoie de o persoana priceputa in asa ceva.Am tot gustat produse de la diferiti Forumisti dar nu m-au dat pe spate!! iar fata de produsele carmangierilor cu care colaborez de ceva timp, sint cu mult in urma lor.

Sunt de acord 100% cu ce a zis Adi mai sus. ;)
Si eu am papat mai multe preparate la mai multi forumisti (si pt asta le multumesc mult), dar un produs preparat de meseriasi care fac asta dupa ce au facut o anumita scoala si care au o anumita experienta si fac ce fac dupa anumite retete...e diferenta ca de la CER la PAMANT!!! ;)
Care aveti drum in weekend-uri prin zona Stei-Bihor va invit la o cafea si la o gustare de salam de vanat sau o patrama de vanat...e cu totul altceva! ;) :icon_bere:

Respecte! :respect:

Dum Mar 10, 2013 3:33 pm

Poate in produsele forumistilor lipsea carnea de cal ;D ;D ;D

Dum Mar 10, 2013 10:44 pm

adi, imi dai si mie nr domnului de la mures, eu nu il stiu. mersi

Lun Mar 11, 2013 4:25 pm

o reteta de jambon d'auvergne din franta va pot oferii si eu. o am de la un vanator francez

Lun Mar 11, 2013 4:34 pm

cipri todea scrie:adi, imi dai si mie nr domnului de la mures, eu nu il stiu. mersi

Borbely Martin 0741.604.193 sau 0743.943.071
Numai bine

Lun Mar 11, 2013 4:36 pm

florio scrie:o reteta de jambon d'auvergne din franta va pot oferii si eu. o am de la un vanator francez

Multumesc frumos Florio dar nu am timp sa-mi fac produsele
As prefera un macelar/carmangier priceput in asa ceva, eu ii trimit "materialul didactic" si el prelucreaza
Numai bine

Lun Mar 11, 2013 6:02 pm

Cu cine ati lucrat de la Sibiu ca eu stiu mai multi si va dau si alte contacte?

Lun Mar 11, 2013 6:22 pm

ZEC scrie:Cu cine ati lucrat de la Sibiu ca eu stiu mai multi si va dau si alte contacte?

Dl Nicoara din Gura Raului mi-a recomandat pe cineva.Dansului i-am trimis materialul si mi-a facut niste produse faine.

Lun Mar 11, 2013 6:39 pm

E meserias cel din Gura Raului, mai stiu vreo 2-3 care fac marfa clasa I. Daca vreti sa incercati si altceva, dati un semn!

Lun Mar 11, 2013 8:14 pm

Ok
Multumesc frumos de ajutor
Ne auzim
Scrie un răspuns