Switch to full style
Tot ce tine de vanatul mic, indiferent daca este pradator sau prada!
Scrie un răspuns

Re: Sacalul (Canis aureus)

Mie Iun 18, 2014 5:03 am

Iarna trecuta si la noi in Gorj la cateva goane la mistreti au iesit si sacali.

Mie Iun 18, 2014 8:42 am

Azi dimineata in jurul orei 8 pe E85 la limita dintre jud Vrancea si jud Buzau au traversat doi de la est spre vest(prin vii) :D
Nu tu aparat la indemana nu tu timp suficient si 140km/h au facut sa nu pot imortaliza fapta... :(

Mie Iun 18, 2014 8:47 am

Asta pentru identificarea locului si detinatorii de calivru varmit :D ( ca tot se luau de braileni in alt topic :D )

https://www.google.ro/maps/@45.452978,2 ... Mo5s6Q!2e0

Mie Iun 18, 2014 8:59 am

Cunning Hunter scrie:Azi dimineata in jurul orei 8 pe E85 la limita dintre jud Vrancea si jud Buzau au traversat doi de la est spre vest(prin vii) :D
Nu tu aparat la indemana nu tu timp suficient si 140km/h au facut sa nu pot imortaliza fapta... :(

Mamaaaa, 140 km/h avea sacalul, cu 100 km/h ale masinii cu care erai (doar respectai limita de viteza, nu?) te intelegem. :D :D :D
Pai sa se inmultiasca si astia ca ne ducem in cap de tot. :( :(

Mie Iun 18, 2014 5:16 pm

paungeorgica scrie:
Cunning Hunter scrie:Azi dimineata in jurul orei 8 pe E85 la limita dintre jud Vrancea si jud Buzau au traversat doi de la est spre vest(prin vii) :D

Mamaaaa, 140 km/h avea sacalul, cu 100 km/h ale masinii cu care erai (doar respectai limita de viteza, nu?) te intelegem. :D :D :D
Pai sa se inmultiasca si astia ca ne ducem in cap de tot. :( :(

Clar ca eu mergeam regulamentar, dar ai dreq sacali, cred ca aveau motorizare diesel si ii dadeau tare sa ajung la timp la destinatie O0
Merci de intelegere oricum! :P
Cat despre inmultire...nu mai au mult si ajung la Bacau in cativa ani in ritmul asta si atunci sa vezi lipsa vanat :icon_agresiv:

Mie Iun 18, 2014 6:09 pm

Cunning Hunter scrie:Asta pentru identificarea locului si detinatorii de calivru varmit :D ( ca tot se luau de braileni in alt topic :D )

Greu de crezut(dar nu imposibil...) ca erau sacali.Arealul respectiv nu le este propice,ora la care i-ai vazut......,nu s-au mai vazut sacali in acea zona............
Zona respectiva cred ca apartine unei asociatii private,unde nu avem acces.

Mie Iun 18, 2014 7:32 pm

otyss_68 scrie:
Cunning Hunter scrie:Asta pentru identificarea locului si detinatorii de calivru varmit :D ( ca tot se luau de braileni in alt topic :D )

Greu de crezut(dar nu imposibil...) ca erau sacali.Arealul respectiv nu le este propice,ora la care i-ai vazut......,nu s-au mai vazut sacali in acea zona............
Zona respectiva cred ca apartine unei asociatii private,unde nu avem acces.

Crezi ca daca imi era usor de crezut mai postam aici??
Sunt sigur in proportie de peste 90% ca erau sacali(asta ca sa nu excludem si posibilitatea de a gresi)

Mie Iun 18, 2014 9:40 pm

Am vorbit cu prietenii cu care ies la combatere si batem si zonele apropiate celei din discutie ,concluzie generala -exclus sa fie sacali in acea zona.

Joi Iun 19, 2014 7:24 am

otyss_68 scrie:Am vorbit cu prietenii cu care ies la combatere si batem si zonele apropiate celei din discutie ,concluzie generala -exclus sa fie sacali in acea zona.

OK... "ma fac mic" pana la proba contrarie...

Mar Oct 28, 2014 7:16 am

Imagine

Lun Dec 01, 2014 8:53 pm

O zi frumoasa, dar fara noroc pentru delicventul ramas fara scafirlie, a incasat un proiectil unic de 39 de grame...din pacate, au invadat malurile OltuluiImagine

Dum Dec 07, 2014 9:21 pm

Imagine

Dum Dec 07, 2014 10:05 pm

O astfel de poza spune multe despre cel care a facut-o !! Si ma opresc aici cu postarea deoarece continuarea este .....

Dum Dec 07, 2014 10:16 pm

....este ca asa a cazut in foc....sa nu carcotim fara sa fim in cunostinta de cauza..
Multa stima !
Rog moderatorul sa stearga poza in cazul in care deranjeaza.

Dum Dec 07, 2014 10:39 pm

Daca asa este cazut in foc atunci este ok prima poza iar a doua trebuie facuta cu respectul cuvenit fiecarui animal caruia ii iei viata.
Carcoteala este atributul altor persoane si nu este valabila la mine
Numai bine
Scrie un răspuns