Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Lun Oct 14, 2019 9:30 pm

Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
BLASER R8 
Autor Mesaj
Membru important
Membru important

Status: Neconectat
Mesaj BLASER R8
Se vind in conditiile legii:

1.Carabina Blaser R8 Professional(verde) cal.243 win,teava standarad(Ø17mm) cu filet 15/1M,capac de filet si compensator de recul tip Sako in conditie de 9,5/10.

Pret:-2300 euro(70% din pretul unei carabine noi cu teva standard fara filet) filetul,capacul de filet, compensatorul de recul(tip Sako) si adaptorul original pt. bipodul Harris este bonus!

2.Teava de schimb R8 standarad cal.308win cu filet,capac de filet si compensator de recul tip Accubrake(Weatherby)

Pret:-700 euro

3.Teava de schimb R8 standard cal.8x57 cu sisteme de ochire mecanice,este practic noua a fost scoasa din dulap pt. reglaj(RWS HMK) si la 2 vanatori.Are sub 20 de focuri trase acum este la conservat.

Pret:-700 euro

4.Sasiu GRS+system Blaser R8-cu actiunea inclusa !(cumparat de la Arrow)+ sistemul detasbil de dare a focului(tragaci) in conditie 10/10, culoare Brown,compatibil pt. teava semigrea (Ø19mm) si grea( Ø22mm).
Fata de dotarea standard are suplimentar talpa de recul ajustabila pe vertical(originala GRS) + adaptor pt.bipodul Atlas-(si nu numai !)-sina picatinny Atlas (prindere BT17 - 4").

Pret:-1550 euro(75% din pret+dotarile suplimentare)

TOTAL GENERAL=5250 euro

Tot ce este scos la vanzare este in conditie impecabila, nu negociez(preturile au fost gandite corect)nu sunt interesat de schimburi!Motivul vanzarii este ca doresc sa “simplific ecuatia”.Daca nu se vand au in continuare loc la mine.
Cine doreste sa retina intreg pachetul sau oricare din pozitii( pt. un maxim de timp de 1,5 luni)il rog sa-mi depuna un avans de 30% din pret intr-un cont pe care il voi transmite ulterior din momentul in care vad banii in cont produsul/-ele sunt retinute.

Daca se cumpara intreg pachetul pus la vanzare atunci pretul total este de 5000 euro !

Contacte: aici sau la 0724 562 998

Mie Oct 02, 2019 8:47 am
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru important
Membru important

Status: Neconectat
Mesaj Re: BLASER R8
S-au vandut din combinatia pusa la vanzare patul Blaser R8 Professional+sistemul Blaser+ansamblul tragaci impreuna cu teava de schimb in cal.8x57JS.Cumparatorul care este posesor de Blaser R8 a dorit sa-si configureze o arma pt.goana-padure.Sa-l foloseasca sanatos !

Raman in continuare la vanzare in conditiile legii:

-Carabina Blaser R8 GRS(doar pt.cine nu cunoaste:patul GRS este modelul Sporter,este un pat modular care poate fi ajustat la anatomia tragatorului prin manevrarea a 3 butoane extrem de facila si in care este "implantat" de catre firma Blaser sistemul(actiunea)Blaser) in cal.243win + o teava de schimb in cal.308Win.

Pret: 3350 euro(nenegociabil)

Pt.relatii aici sau la: 0724 562 998

P.S -De ce am ales si un astfel de pat?Pt. ca am dorit sa pot folosi aceasta arma extrem de ergonomica si pt. trageri mai pretentioase la vanatoare,la un plus 200 m sau in poligon... si am dorit sa fac asta fara compromisuri,ulucul lat si rigid departe de teava(permite un "floating barrel" adevarat) si chiar daca "incarci" bipodul ulucul nu atinge teava cu consecintele cunoscute la impact.Din pacate patul sintetic Professional nu permite acest lucru pt. ca este extrem de flexibil si atinge teava... si pe buna dreptate, pt. ca nu a fost gandit sa tragi cu ea de pe bipod "infingandu-te" in ea!

Am sa atasez si un filmulet de asta vara ca sa va arat cum functioneaza ansamblul pus la vanzare in poligon:

https://www.youtube.com/watch?v=4LFScVm ... ex=22&t=0s

Suplimentar pot oferii doua sine de tip Picatinny model Contessa(extralarge) la 80% din pretul de piata(aflate in conditie "ca si nou").
Sinele Contessa nu se vand separat!

Dum Oct 06, 2019 2:39 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 2 mesaje ]