Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Sâm Sep 21, 2019 1:28 am

Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Leatherman - "The original American multi-tool." 
Autor Mesaj
Membru nou
Membru nou

Status: Neconectat
Mesaj Leatherman - "The original American multi-tool."
Imagine
In Oregon, localnicii sunt obișnuiți să aibe in permanenta lucruri de facut - ai putea numi ca acesta este spiritul de pionierat existent inca din vremuri indepartate. Este totusi doar modul în care fac ei lucrurile. Este motivul pentru care Tim Leatherman a construit primul său instrument multi-tool și motivul pentru care Leatherman Tool Group a făcut promisiunea catre comunitate să rămână companie locala.

Imagine
Imagini ca aceasta:

Imagine

dar si aceasta ...

Imagine

... sunt familiare atat peste ocean, cat si la noi, pentru toti cei ce indragesc vanatoarea. Sunt imagini cu trairi puternice ce implica pregatire, emotii ... asteptari.

Imagine

Dupa ce a petrecut copilăria în Oregon, Tim Leatherman a studiat si a primit diploma Bachelor of Science in Inginerie Mecanica la Universitatea de Stat din Oregon.

Imagine

Timpul petrecut în călătoriile din străinătate - care a inclus în sejurului lui cazarea la pensiuni mai mult sau mai putin confortabile, inclusiv faptul de a conduce un Fiat de doar 300 dolari - Tim s-a convins de necesitatea unui clește, inclus intr-un instrument multi-tool. "Am avut un vechi cuțit Scout Boy și l-am folosit pentru orice, de la feliere pâine pana la a face reparatii la mașină. Dar am simtit nevoia si am continuat sa-mi doresc de a avea o pereche de clești!"

Juice S2 (H.LTG.70202081N) - este doar unul dintre modelele pe care d-ul Tim Leatherman le-a proiectat si transpus in realitate, model ce isi gaseste loc in buzunarul sau agatat de cureaua fiecarui vanator.

Imagine

Subțire și ușor, S2 dispune de multiple ustensile şi un finisaj al mânerului din aluminiu anodizat.

Imagine

Functiuni :

1 . Vârf ascuțit al cleștelui – forma ideală pentru manevrarea pieselor mici sau in spații înguste .

2 . Clește regular - pentru priderea sau manevrarea materialelor .

3 . Tăietor de sârmă - lame ideale pentru tăierea sârmă de otel .

4 . Tăietor sârmă – otel inox 420 HC pentru tăierea sârmei .

5 . Cuţit 420HC - un oțel carbon de înaltă calitate, inoxidabil, rezistent la coroziune și care poate fi ușor de întreținut.

6 . Foarfece - pentru tăierea hârtiei sau alte materiale textile

7 . Deschizător de conserve

8 . Deschizător sticle

9 . Şurubelniţă cap Phillips

10 . Şurubelniţă cap mediu - mare

11 . Şurubelniţă mică

12 . Şurubelniţă extra-mică

Imagine

La toate acestea trebuie luat in considerare si faptul ca Leatherman vă oferă mulți ani de satisfacţie şi încredere.

Vin Iun 27, 2014 9:13 am
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru nou
Membru nou

Mesaj Re: Leatherman - "The original American multi-tool."
yoghi scrie:
Ne ofera si un pret !

Buna seara.

Desigur. 290lei si este disponibil in toata reteaua de distributie, magazine Arrow si colaboratori.

Cu respect.

Lun Iun 30, 2014 7:32 pm
Membru activ
Membru activ

radu.b scrie:
yoghi scrie:
Ne ofera si un pret !

Buna seara.

Desigur. 290lei si este disponibil in toata reteaua de distributie, magazine Arrow si colaboratori.

Cu respect.

Se aduc mai multe modele sau doar acesta? Am vazut unul la @petrica la Dej foarte interesant...nu stiu exact ce model dar avea mai multe accesorii.

Lun Iun 30, 2014 8:55 pm
Membru nou
Membru nou

Buna ziua.

Nu doar acesta. Pentru inceput am adus 11 modele, urmand sa diversificam gama, fireste functie de raspunsul din piata.
Nu stiu cat de relevanta este o insiruire de coduri de produs, totusi imi permit (cu scuzele fata de admin si moderatori) sa fac trimitere catre link-ul nostru unde puteti vedea toate modelele care le aducem momentan :
http://www.arw.ro/rezultate.php?m=141&s=1&p=1

Cu respect.

Mie Iul 16, 2014 8:18 am
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 4 mesaje ]