Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Mie Sep 23, 2020 8:30 pm

Răspunde la subiect  [ 21 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Atentie la un coleg forumist-Casandei din Bacau 
Autor Mesaj
Membru important
Membru important

Status: Neconectat
Mesaj Atentie la un coleg forumist-Casandei din Bacau
Nu ma bucur ca trec si pe la sectiunea tzepe,dar ca sa nu se mai poata repeta probleme de genul acesta ,din partea colegului Casandei,sant nevoit s-o fac.
In data de 24.07.2013 am trimis o femeluta de jgd.cu un autocar din Oradea pana la Piatra Nemt catre D-l Casandei,cu care m-am inteles sa-mi puna 500 ron intr-un cont pe care i l-am dat inainte de a trimite femeluta.Marfa a fost ridicata in regula si stare de functionare(a comfirmat soferii de pe autocar)si urma sa-mi comfirme prin telefon si Casandei aceeasi treaba cu specificatia ca banii sint in cont.Ei ,d-l Casandei nici macar nu a mai raspuns nici la telefon dar nici pe privat.Doar la o luna mi-a scris pe privat ,ca femela este bine ca i-a omorit 2 gaini ,dar de bani, nimic concret.Chiar a trebuit sa se injoseasca la doar 500 ron,nu putea sa-mi spuna ,ca nu are suma aceasta ,si vedeam o cale de mijloc.Ce-i mai suparator e ca nu comunica de fel,dar asta e -SIGUR ne vom intilni.
Acesta este numarul lui de telefon-0749497611

Ultima oară modificat de TAGO pe Dum Sep 01, 2013 6:47 pm, modificat 1 dată în total.

Dum Sep 01, 2013 6:34 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru important
Membru important

Mesaj Re: Atentie la un coleg forumist-Casandei din Bacau
Din pacate nu suntem toti OAMENI !!! sa te injosesti ptr. niste banuti in halul asta ???,mai bine spunea omul de la bun inceput sa-l astepti de bani era mai omeneste zic eu..

Dum Sep 01, 2013 6:47 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM
Membru important
Membru important

Asa e oradene!

Dum Sep 01, 2013 6:49 pm
Membru important
Membru important

Tot in aceasta situatie se afla d-nul Clipa T. in urma cu 3 saptamani,mi-a trimis un cutit in valoare de 100 E pe cheltuiala lui direct acasa fara sa ma cunoasca personal si-i multumesc pe aceasta cale ptr. increderea care a avut-o in mine !!!! din pacate nu suntem toti la fel...sa faci rau e simplu si usor ,sa fii om e lucru MARE in ziua de azi !!!

Dum Sep 01, 2013 6:59 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Uite ca am si eu unu in judet, nu doar @Scorpion...

Am facut si eu "afaceri" cu colegii forumisti, unii nu au fost seriosi de la inceput dar am scos-o la capat pana la urma onorabil iar altii au fost super de la inceput pana la sfrasit, dar cu tepe... asa ceva nu se face! :politia:

PS: Foarte urat lucru!!!

Dum Sep 01, 2013 8:42 pm
Membru important
Membru important

"Buna ziua va astept pe la Onesti ca am vazut ca vreti sa ne intalnim catelusa nu mai este la mine am vanduto acum in oras in Bacau la un vanator care chiar este vanator,mie nu imi place vanatoarea imi place sa fac bani salut si numai bine :icon_bere:"
Uitati dragi colegi ce mesaj privat imi trimite colegul nostru Casandei.

Pacat, ca l-am vazut mai in iarna intreband despre examen de vanator in Bacau aici pe forum si despre ale dresajului cu caini hartuitori iar asta ma facut sa-i dau o catelusa foarte frumoasa, dar ma bucur ca totusi a ajuns la un vanator.

Sâm Sep 07, 2013 11:29 am
Administrator
Administrator

L-am vazut online zilele trecute, dar ascuns celorlalti forumisti. Nu-i dau BAN, poate mai scrie ceva pe aici. Oricum sunt 100% ca cineva o sa se intalneasca cu el pana la urma...

Sâm Sep 07, 2013 11:51 am
Membru important
Membru important

Treaba lui,daca el asta intelege prin colegialitate,vanatoare,si alte lucruri care ne apropie ,chiar daca nu ne-am vazut niciodata,il priveste doar pe el.Din partea mea nu vad nici o greseala care am facut-o,iar daca este ,as vrea s-o aflu.

Sâm Sep 07, 2013 12:00 pm
Administrator
Administrator

Apropo si eu am patit acum 2 ani cu cineva de aici. Povestea e lunga.
M-a sunat forumistul X ca i-a murit femela la vanatoare si neaparat ii trebuie o femela. Din cuib mai aveam una rezervata pentru cineva de la Bucuresti. L-am sunat pe cel de la Bucuresti si l-am intrebat daca nu vrea mai bine mascul. A fost de acord.
Problema ca nu aveam mascul, stiam doar ca tot un coleg forumist caruia i-am dat o pereche de copoi din cuib ar vrea sa dea masculul. Asa ca m-am dus n km. am cumparat masculul, bineinteles mai scump cu 50 eur decat l-am vandut si l-am dus la Bucuresti. Apoi binevoitor i-am dat femela forumistului X urmand ca el sa-mi plateasca cateva sute de eur. Parca nu eram acasa cand a venit dupa ea...
Si uite asa dupa 2 ani nu am vazut nici un ban, doar promisiuni. L-am rugat sa-mi dea femela inapoi sau macar un pui de la ea. Nu am vazut nimic...Doar sms-uri ca maine ai banii, etc...
Sincer, mie imi e rusine de rusinea lui si de aceea nu-i dau numele. Nu cred ca mai are copoi, nici nu stiu daca a avut, doar poze ne-a aratat pe forum. ;)
Daca mi-ar fi spus ca are probleme sau stiu eu ce...i-as fi donat un copoi. Insa situatia lui materiala era una destul de buna.

Sâm Sep 07, 2013 12:04 pm
Membru important
Membru important

Marius nu te mira astia suntem noi "colegii" !!!

Sâm Sep 07, 2013 12:15 pm
Moderator
Moderator

Marius fara nici o rusine ar trebui facut public acest forumist...intre timp poate mai pacaleste pe careva....

Sâm Sep 07, 2013 12:45 pm
Administrator
Administrator

Nu a mai intrat pe forum de atunci...

Sâm Sep 07, 2013 2:56 pm
Moderator
Moderator

mmarius scrie:
L-am vazut online zilele trecute, dar ascuns celorlalti forumisti. Nu-i dau BAN, poate mai scrie ceva pe aici. Oricum sunt 100% ca cineva o sa se intalneasca cu el pana la urma...

Daca aveti vreo poza cu el ,poate o postati aici ..............

Wrangler Laredo,Mazda CX 7,Vw Golf v................

Sâm Sep 07, 2013 4:02 pm
Membru important
Membru important

Singura solutie este sa nu mai dam catei pana nu primim toti banii.
Uitati ce am patit eu:
Un vanator cumpara de la mine un pui de brac sarmos, tine cainele pana pe la un an si ceva, dupa care il vinde la un alt vanator pe bani mai multi evident (catelusa merge exceptional).
Ramas fara caine, omul vine si ia alt pui dar mai vine cu un cacat, pardon, baiat am vrut sa scriu.
Acest baiat se tot coieste la tata sa-l astepte de bani. Tata accepta, da cateii, in ideea in care ne stiam bine cu primul.
Dupa 7 luni in care in loc de bani am primit numai minciuni, mergem sa luam catelusa. Ganditi-va ca, nenorocitul ala nu a scos catelusa dintr-un tarc infect cred ca nici macar o data in 5 luni de cand o avea. Evident extrem de timorata, speriata de orice, fara nici un pic de dresaj sau idee despre vanatoare. Am tinut-o vreo 2 luni sa o pun pe picioare, dar problemele de comportament nu cred ca o sa le depasesca vreodata. Am dat-o pe urma unui vanator care are multa experienta cu caini si a zis ca o vrea.
De atunci eu m-am lamurit, daca un om nu are sa dea 5-600 de ron pe un catel, de unde sa aiba bani sa-i ofere ce are nevoie? Nu mai dau caini numai cu banu jos.

Dum Sep 08, 2013 8:21 am
Membru important
Membru important

N-ar fi rau o poza cu el.Poate cineva dintre noi ne da niste informatii despre el.

Dum Sep 08, 2013 8:30 am
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 21 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul