Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Mie Sep 23, 2020 8:18 pm

Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 96 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Problema cu Hunting Man 
Autor Mesaj
Membru de onoare
Membru de onoare

Status: Neconectat
Mesaj Re: Problema cu Hunting Man
aghiuta scrie:
Trag concluzia ca voua va place balacareala.
E adevarat ca s-a trimis un produs aiurea si e adevarat ca omul a taraganat returul banilor.
Pe de alta parte,din mesajele postate de Adrian,vad ca omul si-a cerut mii de scuze si nu odata.
Pana la urma a trimis si banii inapoi.
Ce mai vreti acum?
Sa-si puna cenusa in cap in piata publica sau sa se tavaleasca prin smoala si fulgi umbland gol pe strada?
Chiar trebuiau 6 pagini de ocari?

Doctore te rog sa citesti cu atentie postarile lui H.M.(nu cele postate de mine,acolo el incerca sa-si refaca imaginea)si daca crezi ca sint normale !! atunci nu am nimic de comentat

Mie Ian 22, 2014 2:12 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru activ
Membru activ

Imagine
poate reusesti sa-ti speli imaginea patata

Mie Ian 22, 2014 3:01 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

HUNTING MAN scrie:
Cata eleganta din partea dumneavoastra ;)
Nu am stat cu chirie nici o data ;))
Ce bine stati la capitolul caterinca Domnule Matei ;)
Nu vad ce mai este de comentat acum cand v-am trimis banii,sau nu mai aveti alt subiect de barfa?

PS: CHIAR MA DEZGUSTATI CU ATATEA COMENTARI RAUTACIOASE PT UN LUCRU DE CACAT PANA LA URMA.

Domnule Matei, trebuie sa înțelegeti ca omul nu a stat cu chirie nici măcar o zi in plus fata de cei șapte ani de acasa...si va rog frumos sa explicați detaliat glumele Dvs! ;D

Domnule doctor sa știți ca si eu cred ca stimabilul domn Costache trebuie iertat, ajutat sa vândă mai mult (topicuri dedicate,etc) , poate si recomandat la prieteni si eventual un site de promovare gen http://www.teparicutupeu.ro ;D

P.S. Unde ești tu Tepes Doamne?

Mie Ian 22, 2014 3:05 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM
Membru de onoare
Membru de onoare

adrian matei scrie:
Doctore te rog sa citesti cu atentie postarile lui H.M.(nu cele postate de mine,acolo el incerca sa-si refaca imaginea)si daca crezi ca sint normale !! atunci nu am nimic de comentat

Am facut ce mi-ai sugertat si postarile lui sunt astea:
"Cu scuzele de rigoare va spun ca astazi 16-01-2013 o sa va contactez sa imi dati contul sa va pot trimite banii,nu este vorba de 250 lei,este vorba ca efectiv nu am mai avut timp sa intru pe forum,nu mai mi-a permis timpul.
Totusi pt 250 ron nu mi se pare ok sa facem atata tam tam.
Binoclul asa cum stiti ultima data tot la reparat este,nu am apucat sa ajung sa il iau.
Imi cer mii de scuze."
Vad ca-si cere scuze si incearca sa repare mizeria.
Apoi:
"Antonio cu acel dulap,m-ai intrebat cat face transportul,ti-am spus si ai hotarat ca este foarte scump,nu am insistat deloc sa il cumperi doar ti-am spus ca iti las din pretul lui contravaloarea drumului si atat,mai exact 100 ron,nu vad nici o insistenta in asta,dar nu mai are importanta acum,seiful chiar a ajuns la un forumist care avea nevoie de el si este foarte multumit de el,nu are rost sa intram in polemici pt ca nu eu te-am cautat de client,tu mai sunat sa il cumperi.
PS:Tepar nu sunt stai linistit,ca nu asta este ocupatia mea!!!"
Postare nelegata de binoclul din discutie.
Apoi,dupa 4 pagini de balacareala:
"Chiar ne trebuia atentionarea dumneavoasta sa stiti ;)
Prea ati facut din cal armasar,pt niste discutii chiar chiar nu isi aveau rostul."
Tot nelegat de binoclul in cauza ci raspuns la un alt coleg forumist.
Apoi,la aceeasi pagina:
"Cata eleganta din partea dumneavoastra ;)
Nu am stat cu chirie nici o data ;))
Ce bine stati la capitolul caterinca Domnule Matei ;)
Nu vad ce mai este de comentat acum cand v-am trimis banii,sau nu mai aveti alt subiect de barfa?
PS: CHIAR MA DEZGUSTATI CU ATATEA COMENTARI RAUTACIOASE PT UN LUCRU DE CACAT PANA LA URMA."
Spunem ca postarea a fost mai jignitoare la adresa ta.
Apoi.......nu mai zice nimic.
In total 4(patru)postari dintre care doar una legata de binoclu.
P.S.
Sa nu intelegi ca-l apar cumva.

Mie Ian 22, 2014 3:16 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

mexx20_ro scrie:
Domnule doctor sa știți ca si eu cred ca stimabilul domn Costache trebuie iertat.........

Asa este si crestineste.
"Intoarce si celalalt obraz" ;D :D :D

Mie Ian 22, 2014 3:23 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Doctore eu am crezut ca-l aperi
Asa reiese din postare!!
Mai multi forumisti au"balacarit" comportamentul acestui personaj care dupa cum vezi si-a lasat"aprenta"si pe la alti colegi de forum.
Pentru respectabilul domn HM este un lucru de c...t ce s-a intamplat, citat:PS: CHIAR MA DEZGUSTATI CU ATATEA COMENTARI RAUTACIOASE PT UN LUCRU DE CACAT PANA LA URMA
Deci logic vorbind si el recunoaste ca ce a facut este de cacao :D
Hai sa-l lasam ...... cu tepele lui si sa ne vedem de treaba noastra,ca acum ma cauta pe telefoane sa de-a de mine si a inceput sa-mi fie frica deja :tanc:

Mie Ian 22, 2014 3:37 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

adrian matei scrie:
Asa reiese din postare!!

Postarea mea s-a vrut neutra;scuze daca s-a inteles altceva.

Mie Ian 22, 2014 3:43 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

aghiuta scrie:
adrian matei scrie:
Asa reiese din postare!!

Postarea mea s-a vrut neutra;scuze daca s-a inteles altceva.

No problem Doc !

Mie Ian 22, 2014 3:49 pm
Membru activ
Membru activ

buna seara tuturor celor ce faceti parte din aceasta comunitate, dar constat cu stupoare ca discutiile private dintre doua persoane apar postate din partea unui moderator si in speta a lui Adrian Matei.
Nu cred ca este firesc cea ce se intampla in privinta postarilor private, prin privat ce se intelege domnule Adrian Matei? confidentialitatea unde este? de ce s-a poatat numele, locul de munca al forumistului HM? si in plus banarea de catre admin a lui hm, de ce oare??
Consider ca nu este firesc sa posta mesajele private, asta trebuie sa constientizam cu totii, regulamentul permite?
Va adesez rugamintea de a analiza faptele ce au fost incalcate de cei doi forumisti si de a fi "trasi " la raspundere si de a suporta consecintele, nu de a lua decizii pripite- de banare-doar aspupra lui HM.
In codul civil exista si impacarea partilor, mai ales cand prejudiciul a fost recuperat in totalitate.
Domnilor suntem o comunitate mica si trebuie sa ne respectam si sa acordam clementa,celor ce nu cu voia lor gresesc.
Am vazut ca a-ti facut mai multe comentarii negative la postarile lui HM credeti ca sunt normale? daca colegul are de vanzare un obiect va rog sa formulati pareri stricte la topicul respectiv.
cu respect pt comunitate CM

Mie Ian 22, 2014 9:07 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Domnule Marian Hunter, bune lectile de administrare , dar va scapa ceva din vedere. Adrian Matei nu a postat in calitate de moderator ci de simplu membru cu probleme, nu am observat nici o clipa sa-si utilizeze priviliegile de mod.
In fine va spun asta ca un om care am administrat si moderat multe forumuri cu zeci de mii de useri timp de peste 12 ani.
PS
atunci cand iti trimiti date personale pe un forum, indiferent ca o faci in topic sau pe pm e la mintea cocosului de munte ca le faci publice (exceptie fac cele de la inregistrare)
PPS
forumul este o comunitate privata care se supune regulilor (bune sau rele) ale administratorilor, daca iti convine bine daca nu iar bine... faptul ca esti banat e nesemnificativ si absolut lipsit de relevanta fata de lege
PPPS
facem ce comentarii vrem ca de aia suntem o comunitate deschisa si nu intaleg in ce calitate ne atragi asa de vehement atentia, ce sa facem si ce sa nu facem...

Ultima oară modificat de bogus pe Mie Ian 22, 2014 10:01 pm, modificat de 4 ori în total.

Mie Ian 22, 2014 9:30 pm
Membru activ
Membru activ

Date personale si alte detalii a prezentat si HuntingMan in alte cazuri.
Era foarte vehement pe toate forumurile de profil de ziceai ca-i procurorul de caz.
Atunci de ce nu ai luat atitudine?
Hai,spune drept,iti e prieten?
Cat de disperat dupa bani poate fi unul care vinde cutii de plastic cu 300lei,butelie de aragaz si statii de emisie receptie de 15$ cu 150 lei?
Umbla dupa chilipiruri si se milogeste de tine sa-i mai lasi ceva la pret ca nu prea are bani si alea alea. Pe unii reuseste sa-i impresioneze si obtine un pret modic ca apoi sa le puna el in vanzare cu un mare adaos comercial gen ''taxa pe fraier''
Il stiu de multa vreme pe dobitoc si am avut multe contacte cu el in calitate de vanzator,eu. Un fomist fara scrupule plin de sine si de nesimtire,asta-i Costachescu Alexandru alias Hunting Man care acum are reputatia patata si culmea,nu din cauza lui.
Pai sa nu-ti vina sa dai cu el de pamant?

Mie Ian 22, 2014 9:36 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

marian hunter scrie:
buna seara tuturor celor ce faceti parte din aceasta comunitate, dar constat cu stupoare ca discutiile private dintre doua persoane apar postate din partea unui moderator si in speta a lui Adrian Matei.
Nu cred ca este firesc cea ce se intampla in privinta postarilor private, prin privat ce se intelege domnule Adrian Matei? confidentialitatea unde este? de ce s-a poatat numele, locul de munca al forumistului HM? si in plus banarea de catre admin a lui hm, de ce oare??
Consider ca nu este firesc sa posta mesajele private, asta trebuie sa constientizam cu totii, regulamentul permite?
Va adesez rugamintea de a analiza faptele ce au fost incalcate de cei doi forumisti si de a fi "trasi " la raspundere si de a suporta consecintele, nu de a lua decizii pripite- de banare-doar aspupra lui HM.
In codul civil exista si impacarea partilor, mai ales cand prejudiciul a fost recuperat in totalitate.
Domnilor suntem o comunitate mica si trebuie sa ne respectam si sa acordam clementa,celor ce nu cu voia lor gresesc.
Am vazut ca a-ti facut mai multe comentarii negative la postarile lui HM credeti ca sunt normale? daca colegul are de vanzare un obiect va rog sa formulati pareri stricte la topicul respectiv.
cu respect pt comunitate CM

Stimate domnule Cimpeanu Marian,

1. Va rugam frumos sa treceti pe la rubrica CV ca sa stim si noi cu cine stam de vorba si poate reusim sa va intalnim si face to face la o cafea ca sa va cunoastem mai bine...bineinteles daca sunteti si Dvs de acord.

2. Daca Dvs credeti ca actiunile unor tepari cu tupeu sau a unor persoane de genul Costache Aleaxandru trebuiesc a fi trecute cu vederea sau trebuiesc musamalizate atunci este posibil sa va incurcam cu modul de gandire a acestei comunitati in care noi vrem sa domine corectitudinea si respectul reciproc intre membrii.
Noi astia cativa mai mici la statura, dar mari la suflet incercam sa respectam un sistem de valori fundamentale care nu se pot vopsi in functie de preferinte,prietenii sau alte interese meschine...si mai avem un avantaj...majoritatea ne cunoastem intre noi sau ne vom cunoaste cat de curand pt ca oamenii de calitate sunt mai puternici doar impreuna si doar atunci cand adevarul este prezentat exact asa cum este si foarte transparent.
Aici nu vrem sa existe nici fofilari si nici genul de actiuni de care ati mentionat Dvs mai sus...daca cineva greseste, cazul dumnealui este prezentat public in detaliu si majoritatea va decide pt ca majoritatea forumistilor au o anumita experienta de viata plus ca avem printre noi oameni de calitate care au diverse pregatiri de la portar sau muncitor necalificat pana la jurist (de calitate),demnitari, politisti la veder sau sub acoperiere etc.
Credeti ca vreti sa faceti parte dintr-o astfel de comunitate cu un sistem de valori corect sau vreti sa treceti de partea teparilor sau a oamenilor dubiosi care mai devreme sau mai tarziu vor avea de suferit din cauza actiunilor nelegale sau neomenesti...alegeti dvs termenul potrivit in functie de caz! ;)

3.Il cunosteti cumva pe "stimabilul" domn Costache Alexandru sau pe domnul Adrian Matei? Ati citit atent toate postarile fiecaruia ?

Acestea fiind spuse, va multumim frumos pt interventia Dvs de "valoare" si foarte bine argumentata. :respect:

Mie Ian 22, 2014 10:04 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

aghiuta scrie:
mexx20_ro scrie:
Domnule doctor sa știți ca si eu cred ca stimabilul domn Costache trebuie iertat.........

Asa este si crestineste.

1.Nenea Adrian, nu prea este nici crestineste si nici omeneste sa va folositi de fracturi de citat,fracturi care sunt puse in contextul unui citat biblic reprezentativ. ;)
Doamne Doamne nu doarme pt nimeni asa ca ar fi frumos sa fim oameni in primul rand. ;)

2.Sincer, il cunosteti personal pe HUNTING MAN = Costache Alexandru sau ati avut vreun fel de colaborare? Nu ma intereseaza detalii ci doar adevarul din partea Dvs. ;)

Respecte! :respect:

Ultima oară modificat de mexx20_ro pe Mie Ian 22, 2014 10:22 pm, modificat 1 dată în total.

Mie Ian 22, 2014 10:10 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

mexx20_ro scrie:
aghiuta scrie:
mexx20_ro scrie:

Asa este si crestineste.

1.Nenea Adrian, nu prea este nici crestineste si nici omeneste sa va foositi de fracturi de citat,fracturi care sunt puse in contextul unui citat biblic reprezentativ. ;)
Doamne Doamne nu doarme pt nimeni asa ca ar fi frumos sa fim oameni in primul rand. ;)

2.Sincer, il cunosteti personal pe HUNTING MAN = Costache Alexandru sau ati avut vreun fel de colaborare? Nu ma intereseaza detalii ci doar adevarul din partea Dvs. ;)

1.N-ai vazut emoticoanele de la finalul "fracturii" mele ? ;D
2.Am cumparat niste statii de la el,nu-l cunosc personal,dar tranzactia s-a facut corect,asa cum am mai spus odata pe topicul asta,nu mai stiu pe la ce pagina;parca 3.
Am dat pe acele statii 50 de lei si le folosesc si acum.
Respecte si tie "nene" Andrei. :D

Mie Ian 22, 2014 10:17 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

aghiuta scrie:
mexx20_ro scrie:
aghiuta scrie:
mexx20_ro scrie:

Asa este si crestineste.

1.Nenea Adrian, nu prea este nici crestineste si nici omeneste sa va foositi de fracturi de citat,fracturi care sunt puse in contextul unui citat biblic reprezentativ. ;)

1.N-ai vazut emoticoanele de la finalul "fracturii" mele ? ;D
2.Am cumparat niste statii de la el,nu-l cunosc personal,dar tranzactia s-a facut corect,asa cum am mai spus odata pe topicul asta,nu mai stiu pe la ce pagina;parca 3.
Am dat pe acele statii 50 de lei si le folosesc si acum.
Respecte si tie "nene" Andrei. :D

Sanatate multa va doresc! :respect:

Mie Ian 22, 2014 10:23 pm
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.   [ 96 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Următorul