Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Vin Aug 06, 2021 2:16 am

Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
PREMIILE COPARD 2013 
Autor Mesaj
Membru activ
Membru activ

Status: Neconectat
Mesaj PREMIILE COPARD 2013
Asociația Copard invita pe toți crescătorii de Copoi Ardelenești în zilele de 17-18 august 2013 la evenimentul organizat de ACH Alba Expoziția Canina CAC + CACIB/ ALBA CAROLINA CUP 2013.
Asociația Copard invita pe toți crescătorii de Copoi Ardelenesc care nu au câini cu acte și doresc sa obțină pedigree pentru câinii lor, pentru ca evenimentul le oferă șansa ca în cele doua zile de concurs sa-și arbitreze câinii în vederea obținerii calificativelor de tipicitate necesare pentru pedigree Tip C. In data de 17.08.2013 va arbitra la Grupa 6, D-l Cristian Ștefănescu Președintele ACHR, iar în data de 18.08.2013 va arbitra D-na Anca Giura ,arbitru international.De asemenea este un moment potrivit pentru obținerea calificativelor necesare pentru dreptul de monta,asta pentru exemplarele cele mai valoroase.
Asociația Copard dorește sa devina tradiție, la Expozițiile Canine din Alba ,decernarea diplomelor " COPARD". Ca și în anul trecut ,cel mai bine plasat Copoi Ardelenesc (BOB) în concurs în prima zi va primi Diploma „COPARD Nr.1” .
Diploma „Monta anului 2013” va fi înmânată crescătorului de Copoi Ardelenești ,membru ACHR pentru cea mai reușită monta din părinti cu acte și cu rezultate în expoziții și vânătoare.
Diploma „ O viata dedicata Copoiului Ardelenesc „ va fi înmânata crescătorului de Copoi Ardelenești care a dovedit de-a lungul anilor pasiune ,dragoste și consecventa în selectarea și creșterea Copoiului Ardelenesc.
De asemenea vor fi decernate și Diplomele de Susținători ai rasei de Copoi Ardelenesc prietenilor acestei rase și ai Asociației Copard.
Va vom tine la curent cu ultimele vesti si va vom anunța din timp de eventualele înlesniri pentru crescătorii de Copoi Ardelenesc obținute de Asociația Copard.

Mie Iul 24, 2013 6:50 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru activ
Membru activ

Mesaj Re: PREMIILE COPARD 2013
Asteptam inscrieri pentru "MONTA ANULUI 2013" si propuneri pentru " O viata dedicata Copoiului Ardelenesc"

Mie Iul 24, 2013 6:53 pm
Membru activ
Membru activ

COMUNICAT
Asociatia COPARD in parteneriat cu ACH ALBA anunta:
Pentru crescatorii de Copoi Ardelenesti costurile de inscriere la ALBA CAROLINA CUP 2013 sint urmatoarele:
1XCAC in 17.08.2013 =50 lei/caine
1XCACIB in 18.08.2013=60 lei/caine
1XCAC+CACIB in 17-18.08.2013 =100 lei/caine
2XCAC+CACIB in 17-18.08.2013=85 lei/caine (de la doi caini sau mai multi)

Pentru crescatorii de Copoi Ardelenesti care inca nu sint membrii a nici unei Asociatii Chinologice membre a ACHR se anunta de catre ACH Alba o taxa de inscriere preferentiala de 35 lei.
Copoii Ardelenesti vor putea fi arbitrate pentru conformitate in ambele zile ale concursului.
Data pina la care se pot face inscrieri este 01.08.2013
Inscrierile se fac aici: http://achalba.ro/expo-entry-form/
Platile se pot face in numerar la secretariatul general in ziua concursului fara penalitati.
Cei care au intrebari/nelamuriri sa ma sune!!!
Dante

Vin Iul 26, 2013 5:48 pm
Membru activ
Membru activ

Pentru sectiunea :O viata dedicata Copoiului Ardelenesc l-as propune pe Vasile Talnar.Multumesc!

Vin Iul 26, 2013 7:29 pm
Membru important
Membru important

Felicitari DANTE
se vede cine este pasionat, bravo

Vin Iul 26, 2013 8:00 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM WWW
Administrator
Administrator

Consider ca inca mai are de spus: Dumitru Carhat- Canisa Soimul. Unul dintre promotorii copoiului ardelenesc cu ACTE. Acum 20 de ani a colindat tara in lung si in lat, unde auzea ca este un copoi ardelenesc s-a dus, a incercat sa faca o selectie adevarata bazata pe calitatile de vanator ale copoiului ardelenesc, dar nu a neglijat standardul. Nu a facut metisari pe motiv ca, corcitura x cu aspect de copoi merge foarte bine la mistret si hai sa vedem ce iese...
A scos zeci de cuiburi de caini cu ACTE, caini recunoscuti FCI. A organizat si participat la concursuri de munca sub egida ACH-R atata cit a fost voie. A participat si la concursuri de frumusete in care a promovat rasa dar fiind o rasa de MUNCA s-a axat mai mult pe promovarea copoiului ardelenesc ca si caine de munca. Nu soun ca nu mai exista crescatori dar nu te poti numi crescator fara o Canisa recunoscuta FCI, adica sa faci chinologie dupa REGULI internationale si nationale.

Vin Iul 26, 2013 10:34 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM
Membru activ
Membru activ

Va multumesc prieteni!

Haideti sa-i numim pe toti cei care-i stim ca au un cuvint spus in istoria copoiului ardelenesc.
Eu l-as aminti si pe d-l Walter Droll cu canisa Faget.
Dar sint sigur ca exista si alti crescatori pasionati care merita respectul nostru ,cei care ii cunoasteti indeaproape va rog numiti-i aici. Sint sigur ca avem de unde alege si in anul asta si in anii viitori.

Pentru monta anului hai sa fac eu primul pas si sa ma inscriu cu monta din Lisa si Lotru,11 pui ,pe canisa Copard,6 femele si 5 masculi. Au supravietuit toti si au crescut mari si frumosi si cu ajutorul a 2(doua) doici.O sa aduc citiva pentru prezentare si la Alba Iulia.

Florin?Lorant? va astept aici!

Sâm Iul 27, 2013 7:47 am
Membru activ
Membru activ

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Imagine

Sâm Iul 27, 2013 8:06 am
Membru activ
Membru activ

Eu cand am facut propunerea am avut in vederesi varsta asa cum reiese si din titulatura.Daca deranjeaza,rog sa nu luati in considerare.

Sâm Iul 27, 2013 10:44 am
Membru important
Membru important

Bine, varsta, insa mai activeaza in acest sens ? la fel si Droll, nu mai are nimic a renuntat la copoi!

Sâm Iul 27, 2013 11:44 am
Membru nou
Membru nou

Are importantă dacă m ai are ?

Sâm Iul 27, 2013 11:52 am
Membru important
Membru important

bravo celor care au putut rezista in continuare , este foarte greu si nu isi dau seama decat cei care vreau sa faca ceva si sacrifica multe pentru cresterea cainilor. Bravo si lui Dumitru, intradevar, de mult il cunosc,si isi dedica mult timp pentru aceasta rasa. Sper ca anul acesta sa vedem mai multi copoi decat anul trecut si pana la urma o sa incerc sa cresc si eu macar un exemplar din aceasta rasa :).

Sâm Iul 27, 2013 12:23 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM WWW
Membru important
Membru important

sorinlpsr scrie:
Are importantă dacă m ai are ?

La rezultatele obtinute cat a activat, ar trebui sa fie printre favoriti(canisa, probe de munca , frumusete etc).

Sâm Iul 27, 2013 12:27 pm
Membru activ
Membru activ

Mie personal de cand Dumitru nu mai poate organiza concursul de hartuitori imi da impresia ca anului ii lipseste ceva are o hiba ceva ce nu ii cum trebuie, iar in privinta copoiului Dumitru este unul din cei care au muncit cu aceasta rasa foarte mult, fiind unul dintre pot spune pionieri selectiei la noi si cred ca ar merita o recunoastere a acestor merite si sa nu uitam ca acum doi ani la ultima editie a concursului la Cranimat au fost un numar destul de mare de copoi cum nu stiu sa se mai fi adunat din 96 de la Semenic

Sâm Iul 27, 2013 7:55 pm
Administrator
Administrator

Monta anului cred ca trebuie oferita unui cuib cu cei mai multi caini arbitrati si cu rezultate deosebite. Nu cred ca are relevanta numarul, de ex. Canisa Vanatorul Negru are 19 pui anul asta. Faceti o statistica cu puii arbitrati de anul trecut si canisa cu cei mai multi pui cu excelent sa castige. E doar o parere...

Sâm Iul 27, 2013 10:25 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul