Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Mar Iul 27, 2021 4:59 am

Răspunde la subiect  [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul
BUTE VS FROCH 
Autor Mesaj
Moderator
Moderator

Status: Neconectat
Mesaj BUTE VS FROCH
Stie careva unde se transmite?
Except Money Channel...
Si la ce ora...
Am auzit ca pe la 2.00...

Sâm Mai 26, 2012 7:23 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru de onoare
Membru de onoare

Mesaj Re: BUTE VS FROCH
La noi doar Money Channel.
E pe bani multi si de-aia! ;D
Sper sa rezist treaz pana atunci!

Sâm Mai 26, 2012 7:26 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Cica pe la 23.30.....gala incepe la 21.00.

Sâm Mai 26, 2012 7:56 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

@ventura
Vezi ca e live pe site-ul moneychanel....uitasem!

Sâm Mai 26, 2012 7:57 pm
Membru activ
Membru activ

Sunt vecin cu Lucian dar din pacate nu cred ca mai are sansa sa-si ia cintura inapoi., sa-i tinem pumni pentru revansa ce va fi aici in Canada

Dum Mai 27, 2012 2:38 am
Membru activ
Membru activ

La cat inteleg eu fenomenul pugilistic, Bute a facut tocmai ce nu trebuia sa faca: a atacat el, a micsorat el distanta, eschive inapoi, a stat la bataie, a incercat sa-l bata pe Froch cu armele acestuia. Pacat, ma obisnuisem sa-l vad pe Bute acest boxeur cerebral, calm, cu instinct de killer, stiind exact cand tre' sa forteze sau cand sa se opreasca.... Nu stiu ce s-a intamplat, dar cred in continuare ca Bute, daca isi face boxul lui, poate sa il bata usor pe acest Froch, care pe mine nu m-a impresionat cu nimic.
Sper ca la revansa boxul adevarat sa aibe castig de cauza in fata ciomagelii din spatele blocului.

Dum Mai 27, 2012 3:05 am
Membru important
Membru important

Sa inteleg ca Bute si-a luat-o? Sa mai lase locul la altii, ii ajunge.
PS Si eu is vecin cu el dar aici :)

Dum Mai 27, 2012 5:16 am
Membru de onoare
Membru de onoare

Eu cred ca Froch chiar a meritat victoria si desi imi place foarte mult Bute, parerea mea este ca il va bate pe Bute si la revansa sau de cate ori vor intra in ring...are agresivitatea tipic englezeasca si o ambitie iesita din comun! M-am uitat la mai multe meciuri de ale lui Froch si tipul chiar este o valoare...asta este...e peste Bute si trebuie sa o recunoastem! :( :icon_agresiv:

P.S. cea mai mare gresala a lui Bute a fost ca a acceptat ca meciul sa se desfasoare chiar la englez acasa...orice era posibil dar nu sa il bata pe Froch la el acasa....BIG MISTAKE!!! :(

Dum Mai 27, 2012 8:43 am
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM
Membru activ
Membru activ

Sa fi avut dreptate Doroftei cand spunea ca Bute n-a avut niciodata adversari adevarati sau sa fi fost doar invidia unui fost campion care n-a avut aceleasi succese "financiare"? Diferenta de valoare a fost enorma, din pacate nu in favoarea romanului nostru. Sau poate cetatenia canadiana nu-i prieste?

Dum Mai 27, 2012 9:01 am
Moderator
Moderator

Bute, saracu', a luat-o rau...
Singura lui sansa in fata lui Froch (spun asta dupa ce am vazut meciul de aseara) ar fi sa invete lupta de aproape ori sa riste totul in primele 2 reprize.
Greu tare cu Froch.

O sa-l sutin in continuare pe Lucian, dar stiu ca e o misiune grea, foarte grea.

Dum Mai 27, 2012 9:15 am
Membru de onoare
Membru de onoare

tibi_anghel scrie:
Sa fi avut dreptate Doroftei cand spunea ca Bute n-a avut niciodata adversari adevarati sau sa fi fost doar invidia unui fost campion care n-a avut aceleasi succese "financiare"? Diferenta de valoare a fost enorma, din pacate nu in favoarea romanului nostru. Sau poate cetatenia canadiana nu-i prieste?

Multi boxeri profesionisti( unii ajung si campioni) in primele meciuri sunt feriti de adversari incomozi, cel putin pana isi fac un palmares. Abia dupa ce intalnesc unul ca Froch, isi pot dovedi cu adevarat valoarea.

Dum Mai 27, 2012 9:56 am
Membru de onoare
Membru de onoare

mexx20_ro scrie:
Eu cred ca Froch chiar a meritat victoria si desi imi place foarte mult Bute, parerea mea este ca il va bate pe Bute si la revansa sau de cate ori vor intra in ring...are agresivitatea tipic englezeasca si o ambitie iesita din comun! M-am uitat la mai multe meciuri de ale lui Froch si tipul chiar este o valoare...asta este...e peste Bute si trebuie sa o recunoastem! :( :icon_agresiv:

P.S. cea mai mare gresala a lui Bute a fost ca a acceptat ca meciul sa se desfasoare chiar la englez acasa...orice era posibil dar nu sa il bata pe Froch la el acasa....BIG MISTAKE!!! :(

Subscriu 100%!!!
Respecte Adi!

Dum Mai 27, 2012 12:02 pm
Membru activ
Membru activ

mexx20_ro scrie:

Agresivitatea si ambitia nu pot sau nu ar trebui sa poata suplini inteligenta, viteza, tehnica. Bute a facut niste greseli care imi place sa cred ca sunt intamplatoare... Nu sufar de teoria conspiratiei, insa Froch avea o cota de peste 10 la KO pana in rep a 8-a... In plus exista revansa, centura se poate recupera in Canada, Froch mai ramane in centrul atentiei si dupa lupta din toamna => toata lumea este fericita + multi bani castigati din pariuri... Cine subscrie? ;)

Dum Mai 27, 2012 2:17 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Lucica al nostru are 2 clase de box peste Froch, numai ca aseara l.a mancat in cur(romaneste) sa boxeze ca adversarul sau. Uitativa la meciul cu johnson, care este egalul lui froch (sa zicem) ca putere in pumn si tarie pe picioare, rezistenta la lovituri, acolo Lucian ''a dansat"' pe langa el timp de 12 reprize si a luat 11 dintre ele la puncte.
Asa trebuia sa lupte si meciul cu golanul de froch, astfel incat sa nu ii faca placreea de a se lupta ''cap in cap".
Placut pt mine ar fi sa-i intre in cap lui Lucica, ca a fost o intamplare si in revansa sa ''danseze'' pe langa ''homalaul'' acela de froch, care se bazeaza doar pe fortza bruta, fara garda, fara nimic/doar fortza si sa-l ''intzepe ca o albina''.
Perfect ar fi pt LUcian daca ar adopta un stil de lupta ''a la floyd mayweather'', caci nici acesta din urma nu se bazeza pe fortza, ci pe viteza de executie si STIL, exact ca si Lucica al NOSTRU.

RESPECT
PS: NU il ridicati in slavi pe froch, caci nu este un boxer adevarat, nu serveste spectacol, ci taranisme in box, fara garda, fara eschive, doar putere de incasare si ghiulele din fundul gradinii.

Dum Mai 27, 2012 3:02 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM
Membru activ
Membru activ

cybelle scrie:
Lucica al nostru are 2 clase de box peste Froch, numai ca aseara l.a mancat in cur(romaneste) sa boxeze ca adversarul sau. Uitativa la meciul cu johnson, care este egalul lui froch (sa zicem) ca putere in pumn si tarie pe picioare, rezistenta la lovituri, acolo Lucian ''a dansat"' pe langa el timp de 12 reprize si a luat 11 dintre ele la puncte.
Asa trebuia sa lupte si meciul cu golanul de froch, astfel incat sa nu ii faca placreea de a se lupta ''cap in cap".
Placut pt mine ar fi sa-i intre in cap lui Lucica, ca a fost o intamplare si in revansa sa ''danseze'' pe langa ''homalaul'' acela de froch, care se bazeaza doar pe fortza bruta, fara garda, fara nimic/doar fortza si sa-l ''intzepe ca o albina''.
Perfect ar fi pt LUcian daca ar adopta un stil de lupta ''a la floyd mayweather'', caci nici acesta din urma nu se bazeza pe fortza, ci pe viteza de executie si STIL, exact ca si Lucica al NOSTRU.

RESPECT
PS: NU il ridicati in slavi pe froch, caci nu este un boxer adevarat, nu serveste spectacol, ci taranisme in box, fara garda, fara eschive, doar putere de incasare si ghiulele din fundul gradinii.

Corect, Froch nu are tehnica, e lent, garda 0, miscare in ring 0,s-a vazut cand l-a intalnit pe Ward, care stie "olecuta" de box, a a fost invins fara drept de apel.

Dum Mai 27, 2012 3:24 pm
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul